Samsung Galaxy Fold (fot. Samsung)

Galaxy Fold to wciąż za mało? Oto nowy pomysł Samsunga na składane urządzenie

Mogłoby się wydawać, że trochę będziemy musieli poczekać na „ciekawszy” patent niż pomysł Xiaomi na umieszczenie przedniej kamerki poza obudową smartfona. Samsung jednak dał radę i już przegonił konkurenta z Chin. Oto, jak wygląda nowa wizja składanego urządzenia.

Południowokoreański producent, który pokazał już swojego pierwszego składanego smartfona, ma najwyraźniej ambitne plany związane z tego typu urządzeniami. No dobrze, wprowadzenie Galaxy Fold na rynek okazało się dość problematyczne. Jednakże, Samsung nie zamierza się poddawać, za co należą mu się brawa – wreszcie jakiś powiew świeżości na lekko skostniałym rynku smartfonów.

Reklama

Samsung patentuje składane konstrukcje

Niedawno pisaliśmy o patencie Samsunga na dwa nowe składane smartfony, które wydają się być rozwinięciem koncepcji wprowadzonej wraz w Galaxy Fold. Natomiast teraz, serwis LetsGoDigital poinformował o urządzenie naprawdę intrygującym.

(fot. LetsGoDigital)

Nowy patent przedstawia składany smartfon lub tablet, który byłby zbudowany z czterech głównych paneli i składałby się w trzech miejscach. Cała konstrukcja po złożeniu miałby wyglądać jak prostopadłościan. W takiej formie urządzenie wciąż dostarczyłoby podstawowych danych, jak liczba nieodebranych powiadomień, aktualna godzina czy data.

Pomysł ma kilka niedociągnięć. Po pierwsze, ekran składany w trzech miejscach mógłby szybko ulec uszkodzeniu. Po drugie, po rozłożeniu, ze względu na konstrukcję tyłu, trzymanie urządzenia byłoby raczej bardzo niewygodne.

Należy pamiętać, że to tylko patent

Mimo potencjalnych wad, które przed chwilą wymieniłem, prawdopodobnie dużo osób chciałby zobaczyć nowe składane urządzenie. Niestety, mamy do czynienia tylko z patentem. W związku z tym, Samsung może nawet w ogóle nie pracować nad takim sprzętem.

Jeśli faktycznie kiedyś pojawi się smartfon lub tablet składany w trzech miejscach, który po złożeniu będzie wyglądał prawie jak cegła, to raczej nie szybko to nastąpi. Składane smartfony to wciąż bardzo świeża koncepcja i niestety sprawiająca problemy. Obecnie należy je traktować jako ciekawostkę, podobnie jak przedstawiony patent. Warto jednak trzymać kciuki za rozwój tej kategorii sprzętu. Niewkluczone, że już za rok zobaczymy następce Galaxy Folda, który będzie tańszy i skierowany do szerszej grupy odbiorców.

źródło: LetsGoDigital