Samsung potwierdza, które smartfony otrzymają Androida 7.0 Nougat w pierwszej połowie 2017 roku

Samsung opublikował dziś na swojej stronie informację, jakie zmiany wprowadza Android 7.0 Nougat w przypadku Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Przy okazji Koreańczycy zdradzili jednak, które jeszcze smartfony mogą spodziewać się aktualizacji w pierwszej połowie 2017 roku. Jest kilka niespodzianek.

Oczywiście nie jest zaskoczeniem, że Android 7.0 Nougat wkrótce trafi również do właścicieli Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus i Galaxy Note 5 oraz tabletów z serii Galaxy Tab S2 LTE (zarówno w wersji pierwszej, jak i drugiej, czyli Value Edition) – wszakże są to flagowce, więc się tego oczekuje.

Reklama

Miłą niespodzianką jest natomiast fakt, że Androida 7.0 Nougat w pierwszej połowie 2017 roku otrzymają także Galaxy A3, Galaxy A8 oraz Galaxy Tab A z rysikiem S Pen. Jednak „problem” w tym, że Samsung nie doprecyzował, o które wersje dwóch ww. smartfonów chodzi. Ale podejrzewam, że mowa tu o urządzeniach z dopiskiem 2016. Zaskakujące też, że właściciele Galaxy A5 (2016) będą na aktualizację musieli poczekać nieco dłużej.

Deklaracja Samsunga częściowo potwierdza nieoficjalną listę, opublikowaną we wtorek  przez serwis SamMobile. Znajduje się na niej jednak jeszcze kilka innych modeli (zarówno smartfonów, jak i tabletów). Czy i kiedy otrzymają one aktualizację – nie wiadomo, w stosunku do nich Koreańczycy nie złożyli już żadnych obietnic.

Źródło: Samsung