Samsung Pay Mini – system płatności mobilnych dla wszystkich smartfonów z Androidem | Tabletowo.pl

Samsung Pay Mini – system płatności mobilnych dla wszystkich smartfonów z Androidem

Dołącz do dyskusji 0

Według prognoz, płatności mobilne będą jedną z najprężniej rozwijających się w najbliższych latach rzeczy. Jest to więc spore pole do popisu (ale i – przede wszystkim – dodatkowego zarobku) dla producentów i dostawców takich usług. Całkiem pokaźny kawałek tego rynku chce uszczknąć dla siebie również Samsung. Koreańczycy udostępnią bowiem Samsung Pay posiadaczom wszystkich smartfonów z Androidem.

Do tej pory usługa ta była dostępna wyłącznie dla właścicieli urządzeń z serii Galaxy (m.in. przedstawicieli serii Galaxy S6, Galaxy S7 oraz Galaxy Note 5, a także Galaxy A 2016 i 2017). Producent jednak chce ją upowszechnić, ale nie tylko wśród swoich klientów, ale również użytkowników smartfonów z Androidem konkurencji. A może nawet przede wszystkim, ponieważ łącznie jest ich znacznie więcej niż wszystkich z logo Samsung (i NFC) na obudowie razem wziętych.

Samsung Pay Mini początkowo będzie dostępne wyłącznie w Korei Południowej. Producent planuje jednak wprowadzić swoją usługę również w innych krajach, aczkolwiek nie sprecyzowano kiedy, ponieważ nie ustalono jeszcze konkretnych dat. Ale możemy być pewni, że do Polski też trafi – tak samo, jak „standardowe” Samsung Pay.

Samsung Pay Mini ma funkcjonować na smartfonach, wyposażonych w wyświetlacz o rozdzielczości co najmniej HD (720×1280) oraz moduł NFC, a do tego pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 5.0 Lollipop lub wyższej. Wymagania nie są więc „wyśrubowane” – spełnią je praktycznie wszystkie, nowsze urządzenia.

Problem mogą mieć użytkownicy starszych propozycji, które zostały „porzucone” przez producentów i „utknęły” na starszych wersjach oprogramowania. Dla takich osób jest jednak „ratunek” w postaci Android Pay (od Google), które ma o wiele „mniejsze” wymagania: Android co najmniej 4.4 KitKat i NFC oraz brak roota.

Przy okazji warto wspomnieć, że LG również szykuje swój system płatności mobilnych – LG Pay. Koreańczycy prawdopodobnie zaprezentują go wraz ze swoim tegorocznym flagowcem, LG G6, 26 lutego, przy okazji targów MWC 2017 w Barcelonie.

Źródło: Samsung przez Business Korea

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona