Ważne

Samsung Pay prawdopodobnie w tym roku wystartuje w Polsce

Samsung Pay to autorski system płatności oferowany przez koreańskiego giganta. Platforma ta umożliwia płatności mobilne za pomocą technologii MST. Dzięki niej, konsumenci mogą bez obaw płacić, nie zważając na rodzaj terminala, w którym dokonywana jest płatność. Kompatybilność Samsung Pay z istniejącą infrastrukturą, pomaga w sprawnej adaptacji tego systemu. 

Samsung Pay został zaprezentowany w 2015 roku i jest oferowany już w kilku krajach. Kilka dni temu Samsung pochwalił się, że w Samsung Pay zarejestrowanych jest już 4 mln kart, a użytkownicy dokonali 100 mln transakcji. Smartfony zgodne z Samsung Pay to flagowe urządzenia Samsunga z 2015 i 2016 roku oraz Galaxy A5, A7, A9 z 2016 roku.

Polski rynek płatności bezgotówkowych jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Od pewnego czasu mówi się, że Samsung Pay może zostać udostępniony w naszym kraju jeszcze w 2016 roku. Potwierdza to Rzecznik Prasowy Samsung, Polska Olaf Krynicki. “Są prowadzone zaawansowane rozmowy z partnerami. Usługę Samsung Pay chcielibyśmy wdrożyć w Polsce jeszcze w tym roku”.

Będzie to kolejny system płatności mobilnych działający w Polsce. Nieoficjalnie mówi się również o wejściu do naszego kraju Android Pay. Na podstawie takich newsów możemy oczekiwać zaciekłej walki o klienta. A na tym wszystkim zyskamy, my, konsumenci.

Źródła: Bankier.pl, prnews.pl

Komentarze

 • abc

  Z podejściem bezpieczeństwa samsunga do ich paya (dziury, ignorowanie, bagatelizowanie błędów) to strach tego dotykać nawet kijem.

  • regoat

   Przestać bzdury pisać

 • maniek122112

  Mając telefon z NFC i konto w banku obsługującym płatności HCE niepotrzebna jest łaska producentów.

  • 2451

   “Smartfony zgodne z Samsung Pay to flagowe urządzenia Samsunga z 2015 i 2016 roku oraz Galaxy A5, A7, A9 z 2016 roku.”
   Lol. Też tego nie rozumiem. Konto w banku zmienić łatwiej i taniej niż smartfona.
   Na rynku płatności robi się to co na rynku komunikatorów, czyli bezsensowne rozdrobnienie.

   • God of Destruction

    Producenci na siłę próbują zarabiać na rzeczach okołosmartfonowych, by jak najdłużej zarabiać na starych rozwiązaniach w kwestiach ściśle smartfonowych.

    • MobileTech user

     Patrz: oryginalne akcesoria do apple:) Etui: 300-350 zł, ładowarka do zegarka 250 zł, przejściówki do kompa minimum 100 zł. Zgadzam się – totalna porażka.

     • God of Destruction

      To też bardzo dobry przykład

 • MobileTech user

  Fajnie, na prawdę dobra wiadomość, ale jedno pytanie: Kiedy S voice po Polsku?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona