Zbliżający się rok to zbawienie dla Samsunga i koszmar dla Huawei

Rok 2020 jest bardzo ciężki dla producentów różnego rodzaju sprzętów. Zmiany gospodarczo-społeczne nie sprzyjają rozwojowi rynku smartfonów. Ta sytuacja może jednak ulec zmianie pod koniec tego, i w następnym roku.

Reklama

Samsung może umocnić się na pozycji lidera

Trwający rok, który mija w obliczu wszechobecnych obostrzeń i nakazów, spowodowanych pandemią COVID-19, jest bardzo ciężki dla wszystkich, nie tylko ludzi, ale także firm i korporacji. Ostatnie raporty mówiły o tym, że dostawy na rynek smartfonów spadną nawet o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Najnowszy raport firmy Strategy Analytics potwierdza te dane, pokazując spadek wysyłek smartfonów w trwającym roku. Jednak bazując na infografice, poziom dostaw smartfonów w 2021 roku może wrócić do tego samego poziomu, a nawet przeskoczyć rok 2019.

Reklama

Co jeszcze ukazuje nam raport? Samsung prowadzi i prowadzić ma dalej, nawet w 2021 roku. Ilość dostaw jego smartfonów na rynek ma wynieść w tym roku ok. 265,5 mln sztuk, czyli prawie o 30 mln sztuk mniej niż w roku poprzednim. W 2021 roku spadkowy trend ma się zmienić, i Samsung ma sprzedać 295 mln telefonów, czyli dokładnie tyle samo, ile w 2019 roku.

Samsung ma pozostać liderem na rynku smartfonów
Samsung ma utrzymać pozycję lidera w branży smartfonów (fot. Strategy Analytics)

Huawei ma zaliczyć ogromny spadek

Chińska marka była w 2019 roku na drugim miejscu pod względem ilości dostarczonych egzemplarzy na rynek. W 2020 roku niebezpiecznie zbliżył się do niego Apple. Firma z Cupertino ma dostarczyć zaledwie 2,6 mln mniej urządzeń niż chiński gigant.

Co jednak niepokojące, analitycy przewidują, że w 2021 roku Huawei ma sprzedać „zaledwie” 59 mln telefonów, co byłoby zdecydowanie najgorszym wynikiem ze wszystkich czołowych producentów smartfonów. Niestety, wykres ten jedynie potwierdza doniesienia innego analityka, który stwierdził, że Huawei może zniknąć z rynku urządzeń mobilnych. Istnieje też szansa na to, że producent z Shenzen ograniczy się wyłącznie do rynku chińskiego, więc ilość prognozowanych dostaw może dotyczyć właśnie Chin.

  1. A jak pół roku temu pisałem, że Huawei zaliczy jeden z największych „krachów” w historii tej branży, to mnie entuzjaści Huaweia chcieli zaminusować na śmierć?
    Warto podkreślić, że ilość wysłanych urządzeń nie = się z ilością sprzedanych szt. więc wynik może być jeszcze gorszy.

  2. Ciekawa grafika szczególnie dla Apple a potem Samsung.To Xiaomi teraz wyrasta na lidera rynku a Huawei będzie grał rolę ukrytego Smoka.Jeżeli iPhone 12 nie spełni oczekiwań i nie osiągnie w testach przynajmniej poziomi Huawei P30 Pro jeżeli chodzi o Aparat Fotograficzny to przecież będzie z kogo znów łacha drzeć.
    Apple ze swoimi Smartfonami pod względem ceny wbija się w półkę Premium ale już po całokształcie czasami ulega Smartfonom w cenie do 700 złotych.Jeżeli ktoś przyzwyczaił się do jakości jaką daje Huawei dla swoich flagowców to nawet nie będzie brał pod uwagę zakup Smartfona od Apple.Nawet Samsung tutaj może stracić zbyt mocno słucha się USA.
    Komentarze przeciwko Huawei świadczą tylko i wyłącznie o ludziach je zamieszczających oraz jak są zadowoleni będą pod zaborem USA.

    1. Jak kiedyś często udało napisać Ci się coś mądrego, tak teraz od jakiegoś czasu bredzisz jak fanatyk od Mao. Ogranij się chłopie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama