Samsung brata się z Corning – twórcami Gorilla Glass. Potrzebuje szkła do składanych smartfonów

Produkcja składanych smartfonów niesie ze sobą mnóstwo wyzwań. Jednym z nich jest zapewnienie elastycznemu wyświetlaczowi odpowiedniej ochrony przed zarysowaniami. Dlatego Samsung i Corning podają sobie ręce.

Reklama

Samsung podejmuje partnerstwo z Corning

Samsung zebrał już pewne doświadczenie, jeśli chodzi o ochronę elastycznych wyświetlaczy w składanych smartfonach. Na razie ma w swojej ofercie dwa takie urządzenia. Galaxy Foldjest bardziej podatny na zarysowania niż Galaxy Z Flip, a to dlatego, że w tym pierwszym montuje się elastyczny polimer jako ochronę ekranu, zaś w drugim zastosowano specjalne szkło Ultar Thin Glass (UTG) wyprodukowane przez niemiecką firmę Schott.

Teraz Samsung będzie korzystał z dorobku Corning, które jest czołowym producentem warstw szkła chroniących ekran przez zarysowaniem i rozbiciem. Już od lat firma bada również możliwości elastycznych materiałów, które pełniłyby taką samą funkcję w urządzeniach ze składanymi ekranami. Dokonania Corning w temacie UTG muszą być znaczące, skoro Samsung zdecydował się na współpracę z tą marką.

Reklama
Samsung Galaxy Z Flip

Uważa się, że Koreańczycy zdecydowali się na planowanie zakupów od Corning ze względów finansowych. Podobno kosztorysy firmy są znacznie bardziej przyjazne portfelowi Samsunga niż produkty Schott. Jak na razie jednak twórcy Gorilla Glass nie mogą pochwalić się swoimi produktami UTG. Technologia ma być gotowa do zastosowania w składanych smartfonach Samsunga w 2021 roku.

Skoro czas rozwoju nowego cienkiego szkła ma się tak przeciągać, Galaxy Fold 2, którego premiery spodziewamy się w tym roku, będzie zapewne korzystał z tego samego typu elastycznego szkła co Galaxy Z Flip. To nie są złe wieści – bo poziom ochrony ekranu w ostatnim składańcu Samsunga był jak najbardziej akceptowalny.

Samsung w prosty sposób obniży cenę Galaxy Fold 2 (i podniesie cenę Galaxy Z Flip)

źródło: ddaily.co.kr przez Android Authority

Reklama