DJ Koh (fot. Samsung)

DJ Koh: Samsung jest największym producentem smartfonów i będzie nim przez kolejne 10 lat

Walka o tytuł największego producenta smartfonów robi się coraz bardziej zacięta. Patrząc na wyniki z minionego roku, pojedynek o pierwsze miejsce zostanie stoczony pomiędzy Koreańczykami i Chińczykami. Z kolei Amerykanie będą musieli zadowolić się trzecią pozycją. Co ciekawe, mimo ogromnych wzrostów sprzedaży Huaweia, Samsung jest pewny swoich sił. Firma jest bowiem przekonana, że przez najbliższe 10 lat wciąż będzie mogła tytułować się największym producentem.

Dane dwóch uznanych firm analitycznych, Canalys i IDC, dotyczące sprzedaży smartfonów, wyraźnie pokazują, że już niebawem może dojść do zmian na podium. Owszem, pierwsza pozycja wciąż należy do Samsunga, aczkolwiek zaliczył on w poprzednim roku spadek sprzedaży. Problemy dotknęły również Apple. Z kolei trzeci na podium Huawei, w przeciwieństwie do wspomnianych dwóch firm, zaliczył wzrost sprzedaży i to naprawdę duży. Należy dodać, że w wybranych okresach, Huawei wyprzedził Apple. Niektórzy twierdzą, że jeśli ten trend się utrzyma lub nawet nieznacznie wyhamuje, to Huawei na stałe wskoczy na miejsce Apple, a następnie odbierze tytuł Samsungowi.

Samsung nie zamierza oddawać tronu

DJ Koh, dyrektor generalny Samsunga, w wywiadzie udzielonym dla francuskiego Le Figaro, stwierdził, że jego firma przewodzi na rynku smartfonów od 10 lat i będzie to nadal robić, przez kolejne 10 lat. Ma to zostać osiągnięte m.in. przez tworzenie innowacyjnych rozwiązań i nowych mobilnych doświadczeń. Dobrym przykładem ma być niedawno zaprezentowany składany smartfon Galaxy Fold, a także rozwój 5G i sztucznej inteligencji, co jak podkreślił DJ Koh, odbywa się szybciej niż początkowo sądzono.

Sprzedaż smartfonów w 2018 roku. (fot. canalys.com)

Nie tylko DJ Koh jest pewny możliwości swojej firmy. Richard Yu, dyrektor generalny Huawei Consumer Business Group, przekonany jest, że obecna strategia i planowane nowości, pozwolą firmie Huawei stać się światowym liderem na rynku smartfonów. Co więcej, Honor ma stać się czwartą największą marką smartfonów na świecie. Gdzie byłby wówczas Samsung? Na drugiej pozycji, tuż przed Apple.

Warto zauważyć, że obie firmy prowadzą obecnie naprawdę zaciętą walkę na rynku smartfonów. Obie pod koniec lutego pokazały składane smartfony (Samsung Galaxy Fold i Huawei Mate X), obie tworzą świetne flagowe modele (Galaxy S10+ i P30 Pro) i obie mają bogate portfolio urządzeń ze średniej i niskiej półki cenowej.

Polecamy także:

Samsung Galaxy A80 już oficjalnie. Poznajcie smartfon z efektownie obracaną kamerą

źródło: Digital Trends, Le Figaro, Canalys, IDC