Samsung Gear S3, S2 oraz Gear Fit 2 nareszcie kompatybilne z iOS. Zegarki dostaną także nowe aplikacje sportowe (aktualizacja)

Samsung przez dosyć długi czas obiecywał użytkownikom systemu iOS, że smartwatch Gear S2 będzie współpracował z ich urządzeniami. Mimo, iż wsparcie miało zostać dodane już na początku zeszłego roku, to tak się nie stało. Dopiero cztery miesiące temu rozpoczęły się beta testy, które nareszcie dobiegły końca. Od teraz nie tylko Gear S2, bo także S3 oraz Gear Fit 2, mogą współpracować z urządzeniami Apple’a.

Samsung oficjalnie ogłosił, że od dzisiaj wszystkie trzy wyżej wymienione zegarki, są w końcu kompatybilne z systemem iOS. By aktywować nowe połączenie, wystarczy udać się do App Store lub pobrać aplikację Samsung Gear ze strony apps.samsung.com/gear, a następnie sparować zegarek z urządzeniem. Nie wszystkie smartfony mogą jednak współpracować z zegarkami Samsunga. Dotyczy to smartfonów od iPhone’a 5 wzwyż oraz iOS w wersji co najmniej 9.0.

To jednak nie koniec niespodzianek dla użytkowników tych małych smart urządzeń. Samsung ogłosił bowiem współpracę z Under Armour – firmą specjalizującą się w produkcji obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Dzięki tej kooperacji, możliwe będzie korzystanie z kilku nowych aplikacji do ćwiczeń na zegarkach Samsunga.

Gear S2, S3 oraz Gear Fit 2 dostaną cztery nowe aplikacje sportowe, które będą stanowiły część pakietu Under Armour Fitness. W skład tego zestawu będą wchodzić: UA Record , MyFitnessPal , MapMyRun i Endomondo. Aplikacje pozwolą użytkownikowi śledzić odżywianie, treningi, czy przebyte trasy, a także inne aktywności, dzięki którym możemy nadal pozostać lub dopiero stać się fit ;).

Część funkcji, będzie działała wyłącznie na wyżej wymienionych zegarkach Samsunga. UA Record pozwoli nam podejrzeć mapy, czy wyświetlić trasę. MyFitnessPal z kolei, pozwoli zapisać ilość zużytej wody, czy spalonych kalorii. W Endomondo i MapMyRun natomiast, będzie można podjąć się wyzwań.

W obecnej chwili wszystkie aplikacje, za wyjątkiem Endomondo, można już pobrać na opaskę Gear Fit 2. Z kolei Gear S2 oraz Gear S3, powinny dostać cały pakiet do końca lutego bieżącego roku.

Aktualizacja:

Według informacji udzielonych nam przez Samsung Polska, aktualizacja aplikacji umożliwiająca współpracę z iOS, jest na ostatnim etapie testów i nie jest jeszcze dostępna. Sytuacja ta powinna już wkrótce ulec zmianie.

Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Gear S2

Źródło: Sammobile oraz PhoneArena