Ważne

Samsung Gear S2 w dwóch nowych wersjach oraz kompatybilnością z… iOS

Wczoraj pisaliśmy, że Huawei wprowadził dwie nowe wersje swojego inteligentnego zegarka. Samsung również zaprezentował na konferencji w Las Vegas dwa nowe warianty Gear S2 w kolorach rose gold i platinum. Co ciekawe, oprócz tego pojawiła się informacja, że zegarek będzie działał z urządzeniami od Apple!

Samsung, gdy rozpoczął swoją przygodę z inteligentnymi zegarkami, był bardzo zamknięty na inne marki. Poza urządzeniami południowokoreańskiego producenta nie było możliwe połączenie Galaxy Gear, Gear 2, Gear 2 Neo, Gear Fit oraz Gear S z innymi smartfonami (przynajmniej oficjalnie). Tegoroczny Gear S2 był w tej kwestii poniekąd rewolucyjny – można było go sparować z urządzeniami innych firm, które działały na Androidzie. Na konferencji podano, że zegarek będzie działał również z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu iOS.

Ten krok Samsunga, moim zdaniem, może przynieść spory skok sprzedaży Gear S2. Nie każdy posiadacz iPhone, który zdecyduje się na zakup inteligentnego zegarka, może być zainteresowany Apple Watchem, co najmniej ze względu na dwie rzeczy. Po pierwsze, Gear S2 wygląda bardziej, jak tradycyjny zegarek, dzięki okrągłemu wyświetlaczowi, a dodatkowo propozycja od Samsunga jest nieco tańsza (nawet od najbardziej podstawowej wersji Apple Watcha).

Kolejnym argumentem mogą być dwie nowe wersje kolorystyczne Samsunga Gear S2. Pierwsza to platinum, a druga to rose gold, która dodatkowo została pokryta 18-karatowy złotem. Warto dodać, że są to jakby ulepszone modele wersji Classic, więc możliwe będzie wymienienie paska na inny, co jest nieco utrudnione w wersji Sport. Dodatkowo nowo zaprezentowane wersje zegarka będą posiadały doinstalowane dedykowane tarcze zegara, które nie pojawią się w zwykłej wersji smartwatcha.

Źródło: Samsung, sammobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona