Ważne
Wiko VIEW

Samsung Gear S3 – kiedy w Polsce i w jakiej cenie? (aktualizacja)

Nie będzie przesadą, gdy stwierdzę, że Samsung Gear S2 w momencie premiery mnie urzekł. Powodów było kilka, ale najważniejsze były chyba trzy: obracany pierścień, ładne wzornictwo i dostępność w białej wersji kolorystycznej. Ale Gear S2 to już starszy (ale wciąż jary) model. Na targach IFA 2016 zaprezentowany został jego następca – Gear S3 w dwóch wersjach: Classic i Frontier. Udało mi się dotrzeć do informacji, kiedy i w jakiej cenie będzie go można kupić w Polsce.

Z bardzo dobrze poinformowanych źródeł (żeby nie było: więcej niż jednego), dowiedziałam się, że Gear S3 będzie można kupić w naszym kraju w drugiej połowie listopada. A to oznacza, że podobnie, jak w pozostałych krajach europejskich (tam trafi dokładnie 4 listopada) – co oczywiście bardzo nas cieszy.

Cena, jeśli nic się do tego czasu nie zmieni (a nie powinno), będzie wynosiła 1699 złotych. Co istotne, jest to kwota, jaką przyjdzie nam wyłożyć zarówno za wersję Classic, jak i Frontier. Nie będzie zatem zróżnicowania cenowego pomiędzy dwoma edycjami smartwatcha koreańskiego koncernu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Gear S3, zajrzyjcie do pierwszych wrażeń Jakuba – tutaj. Tymczasem przypomnijmy krótko, co łączy i dzieli oba modele:

Jakie cechy wspólne mają nowe zegarki? Przede wszystkim 1,3″ wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 360×360 pikseli, wbudowany mikrofon i głośnik, barometr, akcelerometr, pulsometr, czujnik światła, bezprzewodowo ładowany akumulator o pojemności 380 mAh, oraz takie moduły jak Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.2, NFC, MST i GPS.

Różnic jest zdecydowanie mniej, choć jak wiadomo – diabeł tkwi w szczegółach. Wersja Frontier jest cięższa (62 g vs 57 g), ma matowy pierścień, mniej odstające przyciski boczne oraz spełnia normę militarną MIL-STD-810G.

źródło: własne

Aktualizacja (15.11.2016):

Gear S3 trafi do nas z opóźnieniem – na początku grudnia.

Komentarze

 • Norbert Nowakowski

  będzie idealnie pasował do nowego Samsunga Galaxy A5 2017 ;)

 • Marceli Szpak

  Pan Jakub w swoich wrażeniach napisał,że classic ma kosztować w USA 299 zł. U nas cena ma być 1699zł ??..to po ile wg szajsunga jest dolar ?? prawie 6 zł ??

  • Bolo

   Ceny w stanach sa podawane bez podatku stanowego, przewaznie 5% czyli cena zalecana powinna faktycznie wynosic 1250.- PLN, w europie mamy niestety podatek VAT 23% i duze ryzyko wachan PLN wzgledem waluty obcej wiec masz 1250×1.23=1537, 150PLN nie jest chyba jakas duza roznica maja margines na ew. roznice kursowe i nie wiem czy nie ma jakis oplat dodatkowych na granicy EU za odtwarzacz MP3 czy jakis inny patent lub znak towarowy.

 • Nic Ci do tego

  Miałem dwójkę a raczej mam gdy wróci z serwisu. I nigdy więcej tego typu szmelcu. Lepiej wydać te pieniądze na jakiś ładny zegarek.

 • Wito

  Czy wiadomo coś na temat obsługi komend głosowych po polsku albo czy będzie możliwość korzystania z google now?

 • AmadeuszL

  A można podłączyć do smartfona jednocześnie smartwatcha i np. sluchawki lub klawiature BT?

  • Piotr

   Można, bo to inny protokół łączności BT.

 • Motofan

  Już się pojawił w przedsprzedaży w sklepie na X. Wysyłka od 1.12.2016. Cena 1699zł potwierdzona.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona