smartfon Samsung Galaxy XCover 5 smartphone
Samsung Galaxy XCover 5 (źródło: WinFuture)

Ani się obejrzymy, a Samsung Galaxy XCover 5 zadebiutuje oficjalnie (w Polsce też!)

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że Samsung Galaxy XCover 5 zadebiutuje lada chwila. W przeciwnym razie nie znalibyśmy już całej jego specyfikacji ani ceny. Co więcej, wiemy też, że smartfon będzie dostępny również w Polsce!

Pierwsze informacje na temat modelu Samsung Galaxy XCover 5 pojawiły się zaledwie dwa tygodnie temu, i choć zdradziły bardzo dużo o nadchodzącej nowości, to jednak nie wszystko. Teraz znów słyszymy o tym modelu, co jednoznacznie wskazuje, że jego oficjalna premiera czai się tuż za rogiem. Co więcej, z naszych (nieoficjalnych) informacji wynika, że będzie on dostępny również w Polsce!

Specyfikacja Samsung Galaxy XCover 5

Jako że ma to być kolejny przedstawiciel „pancernych” smartfonów, oczywiście zostanie zamknięty we wzmocnionej, spełniającej kryteria militarnej normy odporności MIL-STD-810G obudowie. Dodatkowo, naturalnie, będzie ona też pyło- i wodoszczelna (IP68).

Co ciekawe, mimo to, Samsung przewidział możliwość samodzielnej wymiany akumulatora przez użytkownika, bowiem konstrukcja ma być możliwa do otworzenia. A skoro już o baterii mowa, to będzie ona miała pojemność 3000 mAh oraz wsparcie dla technologii szybkiego ładowania o mocy 15 W. Niektórzy klienci mogą jednak czuć niedosyt, bo ogniwo mogłoby być chociaż trochę pojemniejsze.

Smartfon zostanie też wyposażony w wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 5,3 cala i rozdzielczości HD+ 1600×720 pikseli (proporcje 20:9) bez żadnych wcięć ani otworów, ponieważ otoczą go dość szerokie ramki – na dolnej znajdą się klawisze funkcyjne, obecnie niemal praktycznie zapomniane, lecz przydatne w takim urządzeniu.

Specyfikacja Samsung Galaxy XCover 5 obejmie także procesor Exynos 850 (8x ARM Cortex-A55 do 2,0 GHz; 8 nm) oraz 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu Android 11 z interfejsem One UI 3.

Wiemy też, że Samsung Galaxy XCover 5 zaoferuje aparat o rozdzielczości 16 Mpix (f/1.8) na tyle i 5 Mpix (f/2.2) na przodzie oraz moduł NFC z obsługą mPOS (mobilny terminal płatniczy).

Cena Samsung Galaxy XCover 5 w Europie i Polsce

Według serwisu WinFuture, cena Samsung Galaxy XCover 5 w Europie zostanie ustalona na poziomie poniżej 300 euro. Dla przypomnienia, Galaxy XCover 4s kosztował na Starym Kontynencie 299,99 euro, zaś w Polsce 1199 złotych.

Przy aktualnym kursie 300 euro to równowartość ~1340 złotych. Z naszych (nieoficjalnych) informacji wynika, że Samsung Galaxy XCover 5 będzie dostępny w Polsce w bardzo podobnej cenie (bez tej końcówki). Nie wiemy jednak, kiedy ruszy sprzedaż.