smartfon Samsung Galaxy XCover 4 SM-G390F
Samsung Galaxy XCover 4 SM-G390F (fot. Samsung)

Samsung Galaxy XCover 5 już nas nie zaskoczy – znamy jego specyfikację!

Ostatni smartfon z serii Galaxy Xcover, model Galaxy XCover Pro, zadebiutował na początku 2020 roku. Nie spodziewaliśmy się w najbliższym czasie premiery kolejnego, a tymczasem okazuje się, że Samsung Galaxy XCover 5 czai się tuż za rogiem.

Reklama

Telefony i smartfony z linii Galaxy XCover od samego początku tworzone są z myślą o użytkownikach, którzy pracują w dość „brudnych” i niebezpiecznych dla „regularnej” elektroniki warunkach. Dzięki wytrzymałym, wzmocnionym obudowom nie straszna im woda, piach, pył czy nawet błoto.

Specyfikacja Samsung Galaxy XCover 5

Nadchodzący smartfon uznajemy za bezpośredniego następcę Galaxy XCover 4s, który zadebiutował w czerwcu 2019 roku, ponieważ jego specyfikacja również będzie dość przeciętna, a na pewno nie tak imponująca, jak parametry wspomnianego na początku Galaxy XCover Pro.

smartfon Samsung Galaxy XCover Pro SM-G715 smartphone
Samsung Galaxy XCover Pro (SM-G715) / fot. Samsung

Z informacji udostępnionych przez jednego z leaksterów, który używa pseudonimu Sudhanshu, wynika, że smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,3 cala i rozdzielczości HD+ 1600×720 pikseli (proporcje 20:9). Ekran będzie więc dość mały, jak na dzisiejsze standardy, ale Samsung być może się zdecydował na taki rozmiar, aby całe urządzenie nie było zbyt duże.

Specyfikacja Samsung Galaxy XCover 5 ma obejmować również 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej, co także nie robi wrażenia, ale smartfony typu rugged kupowane są raczej przez mniej wymagających użytkowników i dla nich taka ilość pamięci w obu przypadkach powinna być wystarczająca.

Wiemy też, że Samsung Galaxy XCover 5 zaoferuje pojedyncze aparaty zarówno na przodzie (5 Mpix), jak i tyle (16 Mpix). Tutaj również można by było narzekać na nierozbudowany moduł na panelu tylnym, ale nie sądzę, żeby grupie docelowej aż nadto to przeszkadzało.

smartfon Samsung Galaxy XCover 4s
Samsung Galaxy Xcover 4s (SM-G398FN) / fot. Samsung

Ponadto specyfikacja Samsung Galaxy XCover 5 obejmie także moduł LTE i akumulator o pojemności 3000 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 15 W przez port USB-C. Tutaj mam już poważne zastrzeżenia, ponieważ producent mógłby umieścić w tym smartfonie większą baterię, co najmniej 4000 mAh.

Niewykluczone jednak, że nie zdecydował się na to, aby urządzenie nie było zbyt duże, grube i ciężkie. Trzeba bowiem pamiętać, że zostanie zapakowane we wzmocnioną, grubą, pyło- i wodoszczelną obudowę, która znacząco powiększy gabaryty smartfona.

Na tę chwilę nie wiemy, kiedy zadebiutuje Samsung Galaxy XCover 5 i czy trafi do sprzedaży w Polsce (aczkolwiek powinien, tak samo, jak Galaxy XCover 4s i Galaxy XCover Pro).