Samsung Galaxy Watch Ative, Galaxy Buds i Galaxy Fit (fot. @SamCentralTech)

Ups: Samsung przypadkowo zdradził, jakie wearables zaprezentuje w najbliższą środę

W najbliższą środę Samsung zaprezentuje mnóstwo nowości. 20 lutego 2019 roku zadebiutują bowiem nie tylko flagowce z serii Galaxy S10 i składany smartfon, ale również szereg nowych wearables. Koreańczycy przypadkowo zdradzili, jakie dokładnie urządzenia zaanonsują tego dnia.

Komuś najprawdopodobniej omsknęła się ręka, ponieważ w aplikacji Galaxy Wearables, za pośrednictwem której można sparować swoje urządzenie oraz sterować jego funkcjami, na liście dostępnych sprzętów pojawiły się smartwatch Galaxy Watch Active 40 mm, opaski Galaxy Fit i Galaxy Fit e oraz słuchawki bezprzewodowe Galaxy Buds. Nie ma więc wątpliwości, że ich premiera czai się tuż za rogiem i wszystkie cztery Samsung zaprezentuje w najbliższą środę, 20 lutego 2019 roku.

Reklama
Samsung Galaxy Watch Ative, Galaxy Buds, Galaxy Fit i Galaxy Fit e (fot. SamMobile)

Obecnie najmniej wiadomo o opaskach Galaxy Fit i Galaxy Fit e, jednak widać, że Koreańczycy dodadzą literkę „e” nie tylko w Galaxy S10e. Jeśli zaś chodzi o słuchawki bezprzewodowe Galaxy Buds, to jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że dedykowane etui będzie można ładować także z wykorzystaniem technologii bezprzewodowego ładowania zwrotnego w tegorocznych flagowcach.

Najmniej tajemniczy jest natomiast smartwatch Galaxy Watch Active. Dzięki dopiskowi „40 mm” w aplikacji Samsung Wearables potwierdziło się, że inteligentny zegarek będzie dostępny w tylko jednej wersji. Urządzenie zostanie wyposażone w wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,1 cala i rozdzielczości 360×360 pikseli, dwurdzeniowy procesor Exynos 9110 1,15 GHz, 4 GB pamięci wbudowanej, moduł NFC i pulsometr.

Samsung Galaxy Watch Active (fot. TigerMobiles)

Nie ma natomiast pewności, czy smartwatch Galaxy Watch Active będzie obsługiwał łączność 4G LTE, ale można przypuszczać, że tak. Inteligentny zegarek ma pracować pod kontrolą systemu Tizen 4.0.0.3 i czerpać energię z akumulatora o pojemności 236 mAh. Do ładowania baterii posłuży poduszeczka ładująca, na której trzeba będzie położyć urządzenie.

Przy okazji warto dodać, iż chodzą słuchy, że Samsung może dorzucać słuchawki bezprzewodowe Galaxy Buds w prezencie do zamówionych w przedsprzedaży flagowców z serii Galaxy S10. Nie wiadomo jednak, czy tak się faktycznie stanie, a jeśli tak, to czy oferta ta będzie dostępna także w Polsce. Dowiemy się tego już za kilka dni.

Źródło: @SamCentralTech, SamMobile