Samsung Galaxy Watch Active (fot. 91Mobiles)

Nowy smartwatch Samsunga, Galaxy Watch Active, zdradził kolejne szczegóły na swój temat

W zeszłym tygodniu pojawiła się spora dawka informacji na temat specyfikacji nowego smartwatcha Samsunga, Galaxy Watch Active, który najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany wraz z flagowcami z serii Galaxy S10 i słuchawkami bezprzewodowymi Galaxy Buds. Teraz, dzięki najnowszym doniesieniom, mamy okazję uzupełnić naszą wiedzę o kolejne szczegóły.

Największą nowością w Galaxy Watch Active będzie brak obrotowego pierścienia, który stał się elementem wyróżniającym dotychczasowe smartwatche Samsunga. Według najnowszych doniesień, ekran w urządzeniu ma mieć jednak mniejszą średnicę niż wyświetlacz w Galaxy Watch – 1,1 cala (a nie 1,3 cala). Rozdzielczość pozostanie natomiast taka sama, czyli 360×360 pikseli. Koreańczycy ponownie też zastosują panel AMOLED.

Samsung Galaxy Watch Active (fot. TigerMobiles)

Zastosowanie ekranu o mniejszej średnicy oznacza równocześnie mniejszą kopertę. W związku z tym, akumulator w Galaxy Watch Active ma mieć pojemność zaledwie 236 mAh (poprzednie doniesienia podawały wartość 230 mAh). Na razie nie ma też widoków na większą wersję, ponieważ na horyzoncie jest tylko jedna o oznaczeniu SM-R500. Nie można jednak wykluczyć, że Samsung ostatecznie przygotuje też drugą, ale szanse na to są znikome.

Koreańczycy podobno stworzyli także nieco inną ładowarkę do Galaxy Watch Active. Jest to niewielkich rozmiarów poduszeczka, na którą trzeba będzie położyć smartwatch. Dla przypomnienia, Galaxy Watch kładzie się na dedykowanej podstawce pod kątem 90° względem podłoża.

smartwatch Samsung Galaxy Watch na dedykowanej ładowarce (fot. Samsung)

Galaxy Watch Active zostanie również wyposażony w dwurdzeniowy procesor Exynos 9110 1,15 GHz, 4 GB pamięci wbudowanej, moduły Bluetooth 4.2, Wi-Fi i NFC. Co ciekawe, serwis SamMobile podaje, że zabraknie obsługi łączności 3G i 4G, chociaż poprzednie doniesienia zapewniały o obecności technologi e-SIM i wsparciu dla sieci 4G.

Koperta Galaxy Watch Active ma mieć grubość 13 mm i być odporna na zanurzenie w wodzie na głębokość do 50 metrów. Nie wiadomo natomiast, czy będzie się mogła także pochwalić certyfikatem MIL-STD-810G. Smartwatch ma pracować pod kontrolą systemu Tizen 4.0.0.3.

Źródło: SamMobile