Samsung Galaxy Tab A7 (2020) – tańszy odpowiednik Galaxy Tab S6 Lite bez rysika

Wczorajsza oficjalna premiera Galaxy Z Fold 2 symbolicznie otworzyła worek z nowościami Samsunga, które wręcz się z niego wylewają. Wiecie już o nowej opasce inteligentnej Galaxy Fit 2, czas na nowy tablet – Samsung Galaxy Tab A7 (2020), na temat którego sporo informacji wyciekło na sporo przed jego rynkowym debiutem. Sprawdźmy, co zaoferuje potencjalnym klientom.

Samsung ma jasny podział swoich tabletów – te pochodzące z serii Galaxy Tab A są bardziej przystępne cenowo i nieco uboższe pod względem parametrów, podczas gdy te z serii Galaxy Tab S są propozycjami droższymi, przeznaczonymi dla zdecydowanie bardziej wymagających klientów (w ostatnich iteracjach mają też rysik S Pen).

Galaxy Tab S7 i Galaxy Tab S7+ zadebiutowały miesiąc temu – czas zatem na nowego członka rodziny Galaxy Tab A, który – pod wieloma względami – przypomina bliskiego krewnego Galaxy Tab S6 Lite.

Parametry Samsunga Galaxy Tab A7 (2020)

Najważniejszym podzespołem każdego tabletu jest oczywiście ekran i to właśnie od niego zaczniemy. Na pokładzie Samsunga Galaxy Tab A7 (2020) znajdziemy wyświetlacz LCD o przekątnej 10,4” i rozdzielczości 2000×1200 pikseli, czyli Full HD+. Szkoda, że nie AMOLED, ale w niskiej i średniej tabletowej półce o takowy trudno.

Całość pracuje dzięki ośmiordzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon 662 przy współpracy z 3 GB RAM i Androidem w wersji 10 i OneUI 2.5. Te parametry dają nam jednoznacznie do zrozumienia, że mamy do czynienia z tabletem, za który nie przyjdzie nam zapłacić góry pieniędzy – a przynajmniej mam taką nadzieję.

Samsung Galaxy Tab A7 (2020) został wyposażony w cztery głośniki ze wsparciem Dolby Atmos, co oznacza, że powinien oferować co najmniej niezłą jakość audio. Do tego akumulator o pojemności 7040 mAh i mamy niezłego kompana dłuższych posiadówek przy filmach, serialach czy bajkach, gdy w grę wchodzą dzieci.

Na pokładzie nowego tabletu Samsunga znalazło się 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej w zależności od wersji, którą dodatkowo można rozszerzyć dzięki slotowi microSD. Do naszej dyspozycji jest też aparat 8 Mpix i przednia kamerka 5 Mpix, za pomocą której realizowane jest rozpoznawanie twarzy – jedyne zabezpieczenie biometryczne, jakie znajdziemy w tym urządzeniu (nie ma czytnika linii papilarnych).

Wersje kolorystyczne będą trzy. A cena?

W sprzedaży Galaxy Tab A7 (2020) będzie dostępny zarówno w wersji z samym WiFi, jak i LTE. Będzie go można kupić w trzech kolorach: czarnym, szarym lub srebrnym.

Niestety, Samsung aktualnie nie pokusił się o podanie ceny nowego tabletu. Biorąc jednak pod uwagę, że Galaxy Tab S6 Lite kosztował w dniu premiery 1649 złotych, spodziewam się, że Galaxy Tab A7 będzie od niego sporo tańszy.