Nareszcie! Samsung Galaxy S9+ z wolnego rynku dostaje Androida 10

W przypadku Galaxy S9+ mieliśmy do czynienia z nietypową sytuacją, bowiem w pierwszej kolejności aktualizację do Androida 10One UI 2 otrzymały egzemplarze kupione w sieci Play, podczas gdy klienci tej sieci nierzadko narzekają, że często dostają update’y (nie tylko tego typu) z dużym opóźnieniem. Tym razem dłużej musieli jednak poczekać właściciele smartfonów nabytych na tzw. rynku otwartym, tj. poza dystrybucją operatorską.

Samsung planował udostępnić Androida 10One UI 2 smartfonom z serii Galaxy S9 w lutym 2020 roku i tak też się stało. Jako pierwsi otrzymali go klienci Play – fioletowy operator rozesłał aktualizację już przed Walentynkami. Właściciele urządzeń nabytych w sklepach z elektroniką (bez brandu) musieli poczekać na swoją kolej trochę dłużej, ale dostali nową wersję oprogramowania jeszcze w tym miesiącu.

Aktualizacja do Androida 10 i One UI 2 dla Samsunga Galaxy S9+ (XEO)

Paczka z plikami niezbędnymi do zainstalowania nowego wydania Zielonego Robota i interfejsu waży 1795,84 MB, w związku z czym Samsung zaleca użycie WiFi, aby ją pobrać. Przed rozpoczęciem całego procesu warto też wykonać kopię zapasową ważnych dla użytkownika danych, mimo że przeprowadzenie aktualizacji teoretycznie nie powinno ich usunąć lub uszkodzić. Niektóre aplikacje, jak kalkulator czy przeglądarka, zostaną zaktualizowane osobno po uaktualnieniu systemu operacyjnego. Miłym dodatkiem są najnowsze, lutowe poprawki zabezpieczeń Androida, ponieważ nie jest to standardowa praktyka (nawet w przypadku Samsunga).

One UI 2 to właściwie najważniejsza część aktualizacji, bowiem to właśnie nakładka wprowadza szereg mniejszych i większych zmian. Samsung m.in. rozszerzył w niej funkcjonalność trybu ciemnego, dzięki czemu korzystanie ze smartfona będzie jeszcze bardziej komfortowe dla wzroku użytkownika, a także udoskonalił wprowadzony w One UI podział ekranu na dwa obszary (od teraz konsument otrzyma więcej przydatnych informacji).

Na koniec warto dodać, iż mimo że dostaliśmy informację wyłącznie o aktualizacji dla Galaxy S9+, to Android 10One UI 2 powinny zostać udostępnione również wersji bez „Plusa” w nazwie. Jeśli posiadacie tę ostatnią i macie już możliwość pobrania nowego oprogramowania, koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Aktualizacja:Nasi nieocenieni Czytelnicy donieśli nam, że Samsung Galaxy S9 także otrzymuje aktualizację do Androida 10 i One UI 2. Dzięki wszystkim za wiadomość!

Dzięki Jacek za info i screeny!