Takie aktualizacje to rzadkość: Samsung Galaxy S9+ z dystrybucji Play dostaje Androida 10

Zwykle to smartfony z wolnej dystrybucji jako pierwsze dostają aktualizację do wyższej wersji Androida, a urządzenia zakupione u operatorów otrzymują je później. Cóż, nie tym razem.

Reklama

Pewnym zaskoczeniem jest aktualizacja smartfona Samsung Galaxy S9+ do Androida 10. A dokładniej – nie tyle sama aktualizacja, co jej kolejność. Jako pierwsi klienci w Polsce, otrzymali ją bowiem ci, którzy zakupili smartfon w sieci Play. Tym razem to posiadacze sprzętów pochodzących z wolnej dystrybucji będą musieli poczekać na swoją kolej.

Android 10 dla Samsunga Galaxy S9+ z Play

Reklama

Aktualizacja wprowadza wszystkie dobrodziejstwa związane z Androidem 10, czyli wspierany systemowo tryb ciemny, lepsze zarządzanie powiadomieniami, rozbudowane opcje cyfrowego dobrostanu oraz usprawnienia w zakresie wykorzystania baterii.

Wraz z nową wersją systemu, na Galaxy S9+ ląduje wyższa wersja nakładki Samsunga – One UI 2. Oferuje ona wiele poprawek w domyślnych aplikacjach producenta, w tym wprowadza gesty ekranowe, delikatnie modyfikuje wygląd ekranu głównego, sprawia, że animacje wyglądają na płynniejsze i poodnosi ogólny komfort korzystania z urządzenia.

Oprócz zestawu przydatnych funkcji, aktualizacja zapewnia bezpieczeństwo wraz ze styczniowymi poprawkami. Całość paczki aktualizacyjnej to około 1800 MB, więc do pobrania może przydać się sieć Wi-Fi.

To ciekawe, że abonenci Play mogą już pobierać to ważne uaktualnienie systemu. Skoro tak przedstawia się sytuacja, podejrzewam, że Android 10 na Galaxy S9+ w wersji dla urządzeń z wolnej sprzedaży to kwestia kilku dni.

Sprawdź, kiedy aktualizacja trafi na twojego Samsunga:

Harmonogram aktualizacji do Androida 10 i One UI 2 dla Samsungów Galaxy w Polsce

dzięki Marcin za info i zdjęcia!