Samsung Galaxy S8: oznaczenia kodowe, brak 3,5 mm złącza słuchawkowego i wcześniejsza premiera

Doniesienia na temat Galaxy S8 pojawiają się już od dłuższego czasu, jednak dzisiaj mamy prawdziwy wysyp informacji. Dotyczą one oznaczeń kodowych, jakie mają nosić przyszłoroczne flagowce, braku 3,5 mm złącza słuchawkowego oraz wcześniejszej premiery urządzeń.

Serwis SamMobile dowiedział się ze swoich źródeł, że Galaxy S8 mają nosić oznaczenia SM-G950 i G955. Celowo nie piszę Galaxy S8 i Galaxy S8 Edge, ponieważ według ostatnich doniesień, oba modele mają mieć obustronnie zakrzywiony wyświetlacz i na rynku nie pojawi się wersja z płaskim ekranem.

Jest tu jednak pewna ciekawostka. Jak wiadomo, Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge to SM-G930 i SM-G935. Logika nakazywałaby więc nazwać następców SM-G940 i SM-G945. Lecz trzeba wiedzieć, że w kulturze południowokoreańskiej (choć nie tylko) cyfra cztery jest kojarzona z czymś negatywnym – w budynkach użyteczności publicznej prawie zawsze nie ma czwartego piętra, a jeśli już, to zamiast czwórki używa się litery F.

Samsung więc, aby uniknąć pecha, postanowił (podobno) zastosować oznaczenia kodowe SM-G950 i SM-G955. Co ciekawe, nie byłby to pierwszy taki przypadek w jego historii. Galaxy S3 to SM-I9300, natomiast Galaxy S4 to już SM-I9500. Wydaje się więc prawdopodobne, że analogicznie Koreańczycy postąpią z Galaxy S8.

Kolejną informacją, dotyczącą przyszłorocznych flagowców jest ta, że Samsung podobno zamierza zrezygnować z 3,5 mm złącza słuchawkowego. Miałby je zastąpić autorski port, nad którym pracuje producent. Co więcej, mówi się, że chce on też przekonać innych producentów do jego stosowania. Zamysł jest prosty – stworzyć mocnego konkurenta dla Apple’owskiego Lighting.

Pojawiły się również sugestie, że Samsung przyśpieszy premierę Galaxy S8 z uwagi na problemy z Galaxy Note 7. Już teraz Koreańczycy tracą mnóstwo pieniędzy (łącznie może to być nawet ponad 700 milionów dolarów) i wcześniejszy debiut przyszłorocznych flagowców mógłby uratować finanse firmy. Możliwe więc, że ujrzymy je jeszcze w styczniu 2017 roku (zamiast pod koniec lutego).

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy S7

Źródło: Geek, SamMobile, WikipediaThe Korea Herald