Samsung Galaxy S8 na razie niekompatybilny z Google Daydream 22

Samsung Galaxy S8 na razie niekompatybilny z Google Daydream

Specyfikacja Samsunga Galaxy S8 to absolutnie najwyższa półka wydajnościowa, zatem nie dziwi fakt, że smartfon mógłby z powodzeniem „pociągnąć” zestaw wirtualnej rzeczywistości Google Daydream. Tyle, że – przynajmniej na razie – próba zainstalowania tej aplikacji VR na Galaxy S8 kończy się niepowodzeniem.

Są dwie wiadomości: dobra i zła. Zła wiadomość jest taka, że obecnie Galaxy S8 i S8+ nie są kompatybilne z Google Daydream. Dobra wiadomość – ta sytuacja nie będzie trwać wiecznie, niezależnie od tego, co przekazaliby Google czy Samsung.

Duet imponującego wyświetlacza Infinity Display i obecnie najbardziej wydajnego procesora, który współpracuje z Androidem, czyni z Galaxy S8 idealną podstawę dla zestawu wirtualnej rzeczywistości.

Jednak na razie będąc w posiadaniu Google Daydream i kupując Samsunga Galaxy S8, na ten moment nie pobawimy się tymi dwoma gadżetami jednocześnie. Samsung woli zapewnić wsparcie dla swoich gogli Gear VR, co raczej nie jest niczym niezwykłym. Oczywiste jest, że Gear VR jest produktem bardziej kompletnym, jednak Koreańczycy nie pozostawiają na razie konsumentom żadnego wyboru w kontekście wirtualnej rzeczywistości. Daydream, choć jest nieco bardziej ograniczone, oferuje dostęp do bogatej biblioteki gier i programów ze sklepu Google Play, czego na Gear VR ewidentnie brakuje.

Samsung Galaxy S8 na razie niekompatybilny z Google Daydream 23
Google Daydream VR

Ostatecznie i tak znajdzie się sposób na to, żeby zainstalować Google Daydream na SGS8. Podobnie jak na każdym innym smartfonie z Androidem, jedynym ograniczeniem, które powstrzymuje możliwość zainstalowania Google Daydream na smartfonie, jest pojedyncza linia w jednym z plików uprawnień systemu. Już pojawiły się poradniki, w jaki sposób zmusić urządzenie do współpracy z tym zestawem VR, jednak dotyczą one zrootowanych systemów. Może jeszcze chwilę potrwać, zanim Android z Galaxy S8 zostanie uwolniony, jednak stanie się to na pewno.

Oczywiście, może być tak, że Samsung Galaxy S8 otrzyma oficjalne wsparcie Google oraz znaczek „Daydream Ready”. W końcu to świeże urządzenie, które dopiero co zostało zaprezentowane – jest więc jeszcze na to czas. Być może więc flagowiec dołączy do grona smartfonów, na których będzie można pobawić się w wirtualną rzeczywistość od giganta z Mountain View.

 

źródło: VRheads