Wiko VIEW

Oto lista smartfonów, które mogą współpracować z platformą Google Daydream

Wirtualna platforma giganta z Mountain View – Google Daydream – dopiero zaczyna się rozwijać. Wszystko to dzieje się za sprawą coraz większej ilości kompatybilnych modeli, których przybywa i najprawdopodobniej będzie ich wkrótce znacznie więcej.

Google ogłosiło uruchomienie nowej wirtualnej platformy na zeszłorocznej konferencji Google I/O 2016. Nieco później, dowiedzieliśmy się także jakie wymagania będą musiały spełniać smartfony, by współpracować z Daydream. Wiemy już także jakie modele, na dzień dzisiejszy, są lub wkrótce będą kompatybilne z platformą Google, a lista prezentuje się następująco:

Krótko mówiąc, na razie zestawienie jest dosyć szczupłe, ale zgodnie z informacjami, które podaje na swojej stronie Google, wiemy że będzie ono aktualizowane o kolejne smartfony. Nie wszystkie urządzenia jednak, będą mogły spełnić wymagania, które są konieczne do współpracy z Daydream. Najprawdopodobniej na liście nie znajdzie się na przykład Samsung Galaxy S7, czy też S7 Edge. A szkoda. Chociaż pocieszeniem może być fakt, iż Koreańczycy mają przecież własną platformę i swoje okulary (Gear VR), dzięki którym można zanurzyć się w wirtualnym świecie.

By na bieżąco obserwować listę nowo dodanych urządzeń, wystarczy od czasu do czasu zaglądnąć na stronę, którą znajdziecie w linku źródłowym. Przypominam jednak, że okulary Google Daydream View oficjalnie nie są dostępne w Polsce.

Źródło: GoogleDaydream dzięki PhoneArena

Komentarze

 • To jest smieszne. A samsung przy s8 znowu wypusci kolejne gogle VR bo przeciez te niby nie pasuja…

  • TrollFeeder

   Samsung VR v2 ma juz rozne sub do wyboru wiec beda pasowac do wszystkich współpracujących urzadzen

   • zawsze gadali przy kolejnych że to te są teraz uniwersalne, teraz dodali 2 rodzaje złącz do wyboru usbc/micro ale jak ich znam znowu wypuszczą kolejne. To samo mówili z note edge że tam VR nie będzie bo ma zakrzywiony ekran a jakoś s6e i s7e dostało.

 • Co jest nie tak z S7 edge, że nie będzie mógł tego obsługiwać? :(((

  • Maciej Szkudlarek

   Pewnie to że Samsung ma swoje vr

   • Daniel

    Wszystkie urządzenia muszą mieć specjalne szybkie czujniki.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona