Samsung Galaxy S8 dostaje dużą aktualizację. Przy okazji: Galaxy S7 i Galaxy S6 mają Samsung Experience 8.0 | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy S8 dostaje dużą aktualizację. Przy okazji: Galaxy S7 i Galaxy S6 mają Samsung Experience 8.0

Dołącz do dyskusji 0

Samsung nieszczególnie się popisał, jeśli chodzi o aktualizację do Androida Oreo dla Galaxy S8 i Galaxy S8+, ale obecnie wręcz wzorowo wspiera właścicieli zeszłorocznych flagowców. Teraz udostępnił im kolejną, dość dużą aktualizację systemową. Przy okazji dowiadujemy się też, że Galaxy S7 i Galaxy S6 z Androidem 7.0 Nougat na 100% mają interfejs Samsung Experience 8.0.

Jeden z naszych stałych Czytelników, który jest właścicielem Galaxy S8 z tzw. wolnej sprzedaży, poinformował nas, że jego smartfon otrzymał kolejną aktualizację. Waży ona dość sporo, bo aż 513,41 MB i naturalnie udostępniana jest użytkownikom bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Trzeba jednak pamiętać, że jak każda aktualizacja, tak i ta rozsyłana jest partiami, więc niektórzy mogą ją dostać nieco później.

Najciekawszą nowością jest fakt, że Samsung od razu informuje, na kiedy datowane są nowsze łatki zabezpieczeń Androida – w tym przypadku są one z 1 maja 2018 roku. Oprócz nich, producent udostępnił również poprawki stabilności aplikacji Aparat i całego urządzenia oraz przy okazji usprawnił jego wydajność.

Nasz Czytelnik postanowił także raz na zawsze rozprawić się z mitem, jakoby Galaxy S7 i Galaxy S6 pracowały pod kontrolą znienawidzonego chyba przez wszystkich (a na pewno sporą część użytkowników) TouchWiza, zwanego potocznie LagWizem. W rozmowie z pracownikiem Działu Wsparcia, Błażej uzyskał potwierdzenie, że smartfony, które mają Androida 7.0 Nougat na pokładzie, jednocześnie korzystają również z nakładki Samsung Experience 8.0, czyli dużo lżejszej i bardziej intuicyjnej wersji autorskiego interfejsu Samsunga.

Polecamy również:

Nie spodziewałem się, że ten smartfon zostanie u mnie tak długo. Samsung Galaxy S8 – opinia po roku

Dzięki Błażej za screeny!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona