księżyc moon
fot. Pixabay / Pexels

Galaxy S21 Ultra zrobi jeszcze lepsze zdjęcie księżyca niż Huawei P30 Pro

Użytkownicy smartfonów lubią wystawiać zamontowane w nich aparaty na próbę. Jednym z trudniejszych zadań jest zrobienie dobrej jakości zdjęcia księżyca. Samsung Galaxy S21 Ultra nie będzie miał z tym problemu. Ba, zrobi to nawet lepiej niż Huawei P30 Pro czy Huawei Mate 20 Pro.

Reklama

Samsung Galaxy S21 Ultra będzie mógł walczyć o miano króla mobilnej fotografii

Flagowce Samsunga zawsze oferowały znakomite możliwości fotograficzne, ale konkurencja również nie miała się czego wstydzić. Huawei też inwestuje ogromne pieniądze w badania i rozwój nad tym aspektem i na dodatek współpracuje z legendarną marka Leica, której (chyba nikomu) przedstawiać nie trzeba.

smartfon Huawei P9 smartphone
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Samsung radzi sobie sam, ale całkiem nieźle mu to wychodzi, ponieważ użytkownicy częściej chwalą niż narzekają na możliwości fotograficzne jego flagowców (ostatnią, dużą wpadką, były problemy z ustawieniami ostrości w Galaxy S20 Ultra 5G).

W Galaxy S21 Ultra Samsung wzniesie mobilną fotografię na zupełnie nowy poziom, bowiem smartfon ma zaoferować zupełnie nowy sensor o rozdzielczości 108 Mpix oraz dwa teleobiektywy, jeden z 3x zoomem, a drugi z 10x zoomem optycznym. Do tego oczywiście nie zabraknie też (znacznie poprawionego) aparatu z obiektywem ultraszerokokątnym.

Galaxy S21 Ultra zrobi jeszcze lepsze zdjęcie księżyca niż Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro zabłysnął i zachwycił niespotykaną wcześniej umiejętnością robienia zjawiskowych zdjęć księżyca – do tamtej pory żaden smartfon, nawet flagowy, tego nie potrafił. I chociaż bez użycia statywu nie jest to łatwe, to efekty bez wątpienia są warte tego wysiłku. Sami zobaczcie:

Huawei P30 Pro księżyc zdjęcie
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Co ciekawe, pojawiły się zarzuty, że Huawei trochę oszukujesmartfon miał rzekomo rozpoznawać księżyc i nakładać na niego tekstury, aby efekt był oszałamiający. Producent odrzucił te zarzuty i zadeklarował, że sztuczna inteligencja jedynie poprawia zdjęcia, ale nie ingeruje w nie aż tak mocno – bazuje wyłącznie na tym, co uchwycił aparat.

Wkrótce wszyscy o tym zapomnieli, a użytkownicy po prostu cieszą się, że mają możliwość zrobić tak szczegółowe zdjęcie księżyca. Wkrótce jednak będą patrzeć z zazdrością na fotografie, wykonane Galaxy S21 Ultra.

Użytkownik Twittera, używający nicku Snapdrachun 888 5G, udostępnił dwa zdjęcia księżyca – jedno wykonano Galaxy Note 20 Ultra, zaś drugie Galaxy S21 Ultra 5G (w obu przypadkach na 50x przybliżeniu). W bezpośrednim porównaniu widać, że zrobione nadchodzącym flagowcem Samsunga jest znacznie bardziej szczegółowe, wręcz zbyt szczegółowe, aby mogło być prawdziwe.

Czy jest bowiem możliwe, aby smartfon uchwycił aż tyle szczegółów? Osobiście wątpię, ale faktem jest, że efekty, nawet jeśli pomagały tu algorytmy sztucznej inteligencji, są powalające. Samsung z pewnością pochwali się tą funkcją podczas prezentacji flagowej serii Galaxy S21. A potem będzie musiał się tłumaczyć, w jaki sposób udaje się uzyskać tak szczegółowe zdjęcie.