prezent gift
fot. Daria Shevtsova

Samsung pokaże Apple, jak powinno się traktować klientów

Apple zostało ostro skrytykowane przez klientów za usunięcie ładowarki i słuchawek z zestawów sprzedażowych. Chodzą słuchy, że Samsung potraktuje użytkowników znacznie lepiej – kupujący flagowce z serii Galaxy S21 będą mogli liczyć na specjalną ofertę.

Zestawy sprzedażowe stają się coraz skromniejsze

Kiedyś użytkownicy otrzymywali wraz z telefonem pełny zestaw akcesoriów. Z czasem z pudełek zaczęły znikać kolejne dodatki i aktualnie osoby, które kupią iPhone’a, dostaną jedynie kabel do transmisji danych i ładowania. Ładowarkę i słuchawki muszą jednak kupić na własną rękę (co ciekawe, we Francji, z uwagi na obowiązujące w tym kraju przepisy, słuchawki wciąż są dodawane).

Apple tłumaczy ten krok chęcią zadbania o środowisko naturalne, choć w kuluarach mówi się, że powodem tej decyzji była konieczność znalezienia oszczędności, ponieważ (przynajmniej w przypadku najnowszych iPhone’ów) dodanie obsługi technologii 5G było bardzo kosztowne.

Samsung potraktuje klientów lepiej niż Apple – kupujący smartfony z serii Galaxy S21 mogą liczyć na lepsze traktowanie

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że Samsung, podobnie jak Apple, usunie z zestawów sprzedażowych słuchawki i ładowarkę, a świeżo upieczeni posiadacze flagowca z serii Galaxy S21 dostaną jedynie kabel i igłę do wyjmowania tacki na karty SIM.

Południowokoreański serwis TopDaily donosi jednak, że Samsung postąpi nieco inaczej. Według niego, producent może dodawać do smartfonów z serii Galaxy S21 słuchawki… bezprzewodowe Galaxy Buds Beyond lub przynajmniej zaoferować posiadaczom najnowszych flagowców atrakcyjny rabat na nie.

smartfon Samsung Galaxy S21 smartphone
Samsung Galaxy S21 (źródło: @OnLeaks)

Przywoływany serwis nie wspomina natomiast ani słowem o ładowarce. A dla większości użytkowników może być ona ważniejsza, w końcu to niezbędne akcesorium, bez którego nie da się w żaden sposób obejść.

Nadal więc nie można wykluczyć, że ładowarka nie wejdzie w skład zestawu sprzedażowego, ale dzięki dodaniu do niego słuchawek bezprzewodowych lub przynajmniej przygotowaniu ekskluzywnej oferty rabatowej na nie Samsung może uniknąć tak ostrej krytyki, z jaką spotkało się Apple.

Koreańczycy mogą jednak wyjść z założenia, że większość klientów (a raczej wszyscy) posiada w domu ładowarkę, więc brak zasilacza w zestawie nie będzie dla nich aż tak dotkliwy. Oczywiście zapewne tak tego nie ujmą, tylko również wytłumaczą to troską o środowisko naturalne.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: