smartfon Samsung Galaxy S21 Plus smartphone
Samsung Galaxy S21+ (źródło: xleaks7, CoverPigtou)

Oto Samsung Galaxy S21+ w pełnej krasie. No, no, ładniutki jest

Wiemy już, jak będą wyglądać Galaxy S21 i Galaxy S21 Ultra. Czas więc zobaczyć, jak prezentuje się w pełnej krasie Samsung Galaxy S21+. A jest na co popatrzeć, bo pokazał się z bardzo atrakcyjnej strony.

Wzornictwo smartfonów Samsunga w ogromnej większości niespecjalnie trafia w moje gusta. Gdybym z pamięci miał powiedzieć, które modele mi się podobały, to wymieniłbym Galaxy Alpha i Galaxy Note 7/FE w niebiesko-złotej wersji kolorystycznej (później w podobnej pojawił się też Galaxy S7 Edge).

smartfon Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral smartphone
Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral (źródło: Samsung)

Oto Samsung Galaxy S21+ w pełnej krasie. Niczego sobie

Podobnie za nieszczególnie atrakcyjny uznaję design smartfonów z serii Galaxy S20 (za wyjątkiem modelu Galaxy S20 Ultra 5G), dlatego byłem ciekawy, jak Samsung zaprojektuje kolejną generację flagowców z linii Galaxy S.

Dzięki serwisowi Pigtou wiemy już, jak będzie wyglądać cała trójka, ponieważ opublikował on rendery modelu Samsung Galaxy S21+. Smartfon prezentuje się na nich, przynajmniej moim subiektywnym zdaniem, całkiem atrakcyjnie, zdecydowanie lepiej niż poprzednia generacja.

smartfon Samsung Galaxy S21 Plus smartphone
źródło: xleaks7, CoverPigtou

Nie powinno być dla nikogo niespodzianką, że Samsung Galaxy S21+ zaoferuje płaski wyświetlacz (o przekątnej 6,7 cala z odświeżaniem 120 Hz) – obustronnie zakrzywiony trafi jedynie do modelu Galaxy S21 Ultra. Większość użytkowników prawdopodobnie uzna to za zaletę, ponieważ wiele osób narzeka na przypadkowe dotknięcia (choć producenci starają się eliminować) i trudność w znalezieniu oraz zamontowaniu skutecznej i trwałej ochrony na tego typu panel.

Niektórzy mogą powiedzieć, że ramki wokół ekranu są nienaturalnie wąskie, ale taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy, a przynajmniej na to wskazują dotychczasowe doniesienia – Samsung ma bowiem zastosować rozwiązanie, które pozwoli zminimalizować szerokość ramek.

smartfon Samsung Galaxy S21 Plus smartphone
źródło: xleaks7, CoverPigtou

Uwagę przykuwa również panel tylny smartfona z potrójnym aparatem w lewym górnym rogu, którego otoczka integruje się z boczną krawędzią. To nietypowy zabieg stylistyczny, ale niewątpliwie robi wrażenie. Można jednak podejrzewać, że wysepka będzie wystawać nieco bardziej niż jest to widoczne na załączonych w tym artykule renderach.

Wiemy również, że Samsung Galaxy S21+ zaoferuje dwa aparaty o rozdzielczości 12 Mpix (główny i z obiektywem ultraszerokokątnym) oraz 64 Mpix (tzw. teleobiektyw). Nie powinno zabraknąć też funkcji nagrywania wideo w 8K. Mimo raczej przeciętnej „na papierze” specyfikacji, smartfon z pewnością będzie robił świetnej jakości zdjęcia.

smartfon Samsung Galaxy S21 Plus smartphone
źródło: xleaks7, CoverPigtou

Serwis źródłowy podaje, że Samsung Galaxy S21+ będzie miał wymiary 161,55×75,6×7,86 mm. Smartfon ma być dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: srebrnej, czarnej i fioletowej.

Według nieoficjalnych doniesień, Samsung zaprezentuje serię Galaxy S21 już 14 stycznia 2021 roku. Na długo przed oficjalną premierą do sieci wyciekła jednak szczegółowa specyfikacja całej trójki, z którą zapoznacie się w podlinkowanym poniżej artykule: