smartfon Samsung Galaxy S10+ Olympic Games Edition
Samsung Galaxy S10+ Olympic Games Edition (fot. NTT Docomo)

Samsung wydał limitowaną edycję Galaxy S10+

Specjalnie na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio

Producenci często wypuszczają na rynek limitowane edycje swoich smartfonów, zwykle flagowców. Tak też jest w tym przypadku. Samsung wraz z japońskim operatorem NTT Docomo przygotowali Galaxy S10+ Olympic Games Edition z okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio.

Reklama

Samsung już co najmniej kilka razy stworzył wyjątkowe edycje swoich flagowców specjalnie na wydarzenia sportowe wysokiej rangi. Ostatnim przykładem jest Galaxy Note 8 Winter Olympics Edition, którego dostała większość uczestników Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu (zob. Sportowcy z Korei Północnej i Iranu nie dostaną darmowych Note’ów 8, tak jak inni w Pjongczangu). W sumie rozdano ~4000 egzemplarzy.

Reklama

Tym razem okazją do wydania specjalnej edycji tegorocznego flagowca są Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, które odbędą się w Tokio od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku. Najwyraźniej w Japonii bardzo się tym ekscytują, skoro rok przed rozpoczęciem tej imprezy do sprzedaży trafi Samsung Galaxy S10+ Olympic Games Edition.

Smartfon dostępny będzie w tylko jednej wersji kolorystycznej – Prism White. Od swojego pierwowzoru różni się właściwie tylko jednym szczegółem – na panelu tylnym dodano logo Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020. Na pleckach widnieje także nazwa operatora, który ma sprzedawać Galaxy S10+ Olympic Games Edition.

Wyłączność na sprzedaż tego smartfona ma bowiem sieć NTT Docomo (ta sama, w której ofercie pojawi się Sony Xperia Ace). Co więcej, producent przygotował tylko 10000 sztuk Galaxy S10+ Olympic Games Edition, więc rzeczywiście jest to prawdziwie limitowana edycja. Osobiście zastanawiam się jednak, czy naprawdę znajdzie się aż tyle chętnych na to wydanie tegorocznego flagowca Samsunga, ale nie mnie to oceniać.

Wraz ze smartfonem klienci otrzymają w zestawie również specjalną edycję słuchawek bezprzewodowych Galaxy Buds (z m.in. logiem Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio na pokrywie etui-stacji ładującej). Użytkownicy mogą także liczyć na ekskluzywny kontent z imprezy.

słuchawki bezprzewodowe Samsung Galaxy Buds Olympic Games Edition
Samsung Galaxy Buds Olympic Games Edition (fot. k-tai.watch.impress.co.jp)

Sprzedaż Samsunga Galaxy S10+ Olympic Games Edition rozpocznie się pod koniec lipca bieżącego roku, czyli rok przed rozpoczęciem Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Cenę smartfona ustalono na 110 tysięcy jenów (równowartość ~3850 złotych). Na koniec dodam jeszcze, że jest to wersja z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.

Źródło: NTT Docomo, k-tai.watch.impress.co.jp przez GSMArena