Winter Olympics Edition jest najładniejszą wersją Samsunga Galaxy Note 8, której i tak nie kupisz

Zimowe Igrzyska Olimpijskie zbliżają się wielkimi krokami. Już 9 lutego w południowokoreańskim PyeongChang rozpocznie się święto wszystkich kibiców zimowych dyscyplin sportowych. Aby uczcić zawody odbywające się w ojczyźnie Samsunga, firma postanowiła wydać specjalną edycję modelu Galaxy Note 8.

Specjalna edycja Note’a jest jeszcze bardziej limitowana, niż byśmy się spodziewali. Egzemplarze będą rozdawane zawodnikom i personelowi obsługującemu Igrzyska.

Wersja Winter Olympics charakteryzuje się białą, odbijającą światło obudową (alegoria śniegu) i złotymi elementami (tu zapewne nawiązanie do koloru medali, jakie chciałaby wywalczyć Korea Południowa podczas zawodów). Samsung nie wykorzystał okazji i nie przerobił S-Pena na jakąś mininartę, ani nic w tym stylu ;)

Z okazji Igrzysk, Samsung wyprodukuje ponad 4000 sztuk Note’ów 8 w specjalnej edycji z logo olimpiady. Również paraolimpijczycy otrzymają urządzenia z odpowiednim symbolem.

Limitowana edycja to świetny interes dla południowokoreańskiego producenta smartfonów. Istnieje spora szansa, że olimpijczycy będą widywani, fotografowani i filmowani z Samsungiem w dłoni. Firma musiałaby zapłacić krocie za reklamę i czas antenowy między transmisjami ze zmagań, a tak – wyda znacznie mniejsze kwoty na wyprodukowanie nieco innych obudów, dorzuci garść specjalnych tapet i voilà! Promocja produktu jak malowana.

To nie pierwszy raz, kiedy Samsung podejmuje podobne kroki w kontekście Olimpiady. Z okazji Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, na rynek trafiła specjalna wersja Galaxy S7 Edge. Nie wiadomo jednak, czy Note 8 Winter Olympics Edition pojawi się w europejskich sklepach. Raczej bym się tego nie spodziewał.

https://www.tabletowo.pl/2017/09/25/recenzja-test-samsunga-galaxy-note-8/

źródło: Samsung przez AndroidAuthority