Samsung Galaxy S10+ (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

Samsung Galaxy S10+ w jednej z wersji będzie miał ceramiczne plecki z metalicznym połyskiem

Dystans dzielący nas od premiery tegorocznych flagowców Samsunga sukcesywnie się zmniejsza. Miesiąc to jednak z drugiej strony mnóstwo czasu i niemal pewne, że przez tych kilkadziesiąt dni pojawi się jeszcze niejeden przeciek na ich temat. Tym razem dowiadujemy się, że Samsung Galaxy S10+ w jednej z wersji będzie miał ceramiczne plecki z metalicznym połyskiem.

Reklama

Tydzień temu mieliśmy okazję zapoznać się z informacjami na temat konfiguracji tegorocznych flagowców Samsunga. Wygląda jednak na to, że były one niepełne, ponieważ właśnie dowiadujemy się, że przynajmniej Samsung Galaxy S10+ będzie dostępny w jeszcze jednej, naprawdę wypasionej wersji, bo z aż 12 GB RAM i 1 TB pamięci wbudowanej!

I chociaż trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób ktokolwiek może całkowicie zapełnić zarówno taką ilość pamięci operacyjnej, jak i wewnętrznej, to Samsung podobno zamierza sprawić, aby ta konfiguracja była jeszcze bardziej wyjątkowa. Jak bowiem donosi dobrze poinformowany w planach wydawniczych koreańskiego producenta @UniverseIce, wersja 12 GB + 1 TB dostanie pokrywę baterii wykonaną z ceramiki.

Nie będzie to jednak taka sama ceramika, jak w smartfonach Xiaomi z serii Mi MIX, bowiem materiał ma mieć metaliczne wykończenie. Nie do końca wiadomo, w jaki sposób Samsung zamierza uzyskać taki efekt, ale informator dodaje też, że dzięki specjalnemu procesowi pokrywa plecków ma być odporna zarówno na zarysowania, jak i skutki upadków.

Niestety, nie pozostanie to bez wpływu na wagę smartfona – Galaxy S10+ w tym wydaniu będzie ważył zauważalnie więcej niż konfiguracje ze szklanymi pleckami (które z kolei podobno mają być bardziej błyszczące). Co więcej, wersja ta pojawi się na rynku w tylko jednym, czarnym kolorze.

Samsung Galaxy S10+ na pierwszym zdjęciu – on naprawdę będzie tak wyglądał!

Na koniec pozwolę sobie na uwagę, że chyba doszliśmy do momentu, w którym producenci zwyczajnie przesadzają. Jedynym, jako takim uzasadnieniem dla wypuszczenia konfiguracji 12 GB + 1 TB, jest przypuszczenie, że Samsung może starać się przekonać użytkowników, że Galaxy S10+ z takim zapasem pamięci operacyjnej i wewnętrznej zastąpi im komputer (dzięki DeX). W codziennym użytkowaniu prawdopodobnie bowiem nikt nie wykorzysta w pełni dostępnych zasobów, a przynajmniej trudno mi coś takiego sobie wyobrazić.

Źródło: @UniverseIce