Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10+ zajmuje pierwsze miejsce w rankingu DxOMark. Niespodzianka?

Specjaliści z  DxOMark maja ostatnio sporo pracy przy testowaniu nowych modeli smartfonów oraz możliwości fotograficznych ich aparatów. Po premierach sprzed dwóch dni, zmienił się układ sił w pierwszej piątce prowadzonego przez nich rankingu najlepszych telefonów do robienia zdjęć i kręcenia filmów.

To nie byłoby w stylu Samsunga, gdyby nie pochwalił się najwyższym wynikiem w rankingu DxOMark. I chodzi nie tylko o zestawienie najlepszych aparatów głównych, ale także tych przednich, przeznaczonych głównie do robienia selfie.

Reklama

DxOMark publikuje osobny ranking najlepszych aparatów do selfie w smartfonach

Ogólny wynik głównej kamery w Galaxy S10+ wyniósł 109 punktów. DxOMark ma w zwyczaju przyznawać osobną punktację dla zdjęć oraz możliwości filmowych testowanych urządzeń. Stąd jakość potrójnego aparatu smartfona oceniono na 114 punktów, zaś kamera uzyskała 97 punktów.

Doceniony został także aparat przedni, któremu przydzielono notę 96 puntów. Stawia go to na bezdyskusyjnym pierwszym miejscu wśród kamer do selfie.

Obecnie ranking DxOmark dotyczący głównych aparatów w smartfonach przedstawia się dość zabawnie, ze względu na to, że mamy w nim trzy pierwsze miejsca. Huawei Mate 20 Pro, Huawei P20 Pro i Samsung Galaxy S10+ znajdują się na tym samym poziomie punktowym – każdy z nich ma 109 punktów.

Jak widać, Xiaomi Mi 9 nie nacieszył się długo trzecim miejscem w rankingu, a przed nami przecież targi Mobile World Congress, na których pojawią się kolejne smartfony z obiecującymi aparatami. Dużo obiecuje też Huawei, które zaplanowało premierę P30 i P30 Pro na 26 marca.

Czy testy DxOMark można traktować jako wiarygodne?

źródło: Samsung