Jest data premiery tegorocznych flagowych smartfonów Huawei. Modele P30 zadebiutują 26 marca w Paryżu

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, jakie mieliśmy od polskiego oddziału Huawei, nowe modele smartfonów mają zostać zaprezentowane na konferencji, która odbędzie się pod koniec przyszłego miesiąca. Paryż przywita wszystkich zaproszonych na pokaz organizowany 26 marca.

Firma Huawei opublikowała w sieciach społecznościowych krótki zwiastun, potwierdzający datę i miejsce wydarzenia, na którym zobaczymy nowe modele smartfonów z serii „P”. Tak samo, jak było to w wypadku ubiegłorocznych flagowców z tej linii, konferencja zaplanowana jest we Francji.

Reklama

Wideo najwyraźniej przekazuje, że możliwości przybliżania obrazu w aparacie będą kluczowym elementem aparatów premierowych urządzeń. P20 Pro i Mate 20 Pro wyposażono w potrójne aparaty główne z 5-krotnym hybrydowym zoomem. Żeby to przebić, Huawei będzie musiało zaproponować coś bardziej interesującego.

Pogłoski sugerują, że standardowy Huawei P30 również będzie wyposażony w trzy soczewki aparatu głównego, ale P30 Pro będzie miał ich już cztery. Firma ma też zwyczaj wyposażania swoich flagowców w procesory debiutujące wraz z nowymi smartfonami z serii Mate Pro, więc spodziewamy się, że P-trzydziestki będą używać chipsetu użytego już w Mate 20 Pro, czyli Kirina 980.

Na targach Mobile World Congress Huawei powinien zaprezentować urządzenie innego typu – może to być składany smartfon z modemem 5G. Cóż, jesteśmy ciekawi, jak wypadnie on na tle jutrzejszych premier Samsunga.

Recenzja Huawei Mate 20 Pro. Niby niewiele brakuje do ideału, ale wciąż jest co poprawiać

źródło: @HuaweiMobile