Samsung Galaxy Note 10 będzie miał niewiele mniejszy ekran od Xiaomi Mi Max 3

Smartfony z serii Galaxy Note od zawsze miały duże ekrany, większe niż wynosiła w danym momencie średnia rynkowa. Ta ostatnia cały czas jednak rośnie, więc automatycznie zwiększają się też wyświetlacze w Notatnikach. Najnowsze doniesienia informują, że Galaxy Note 10 zostanie wyposażony w niewiele mniejszy panel niż Xiaomi Mi Max 3.

Reklama

Część z Was zapewne cały czas pamięta jak wielkie poruszenie wywołała premiera pierwszego Galaxy Note. Smartfon miał bowiem aż 5,3-calowy ekran i w 2011 roku był prawdziwym gigantem. Najnowszy Galaxy Note 9 legitymuje się natomiast już 6,4-calowym wyświetlaczem. I chociaż to naprawdę duży panel, to na rynku nie brakuje urządzeń z matrycą o podobnej przekątnej – takie mamy czasy.

Kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia, że Galaxy Note 10 zostanie wyposażony w 6,66-calowy ekran, czyli o 0,26 cala większy niż Galaxy Note 9 i jednocześnie też o 0,22 cala większy niż nadchodzący Galaxy S10+. Najnowsze delikatnie je rewidują, ponieważ informują, że najnowszy Notatnik będzie miał aż 6,75-calowy wyświetlacz. Jednocześnie dowiadujemy się, że wspomniany panel o przekątnej 6,66 cala dostanie Galaxy S10 z modemem 5G, który trafi do sprzedaży wyłącznie na wybranych rynkach (najpewniej m.in. w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych).

Wyświetlacz w Galaxy Note 10 urośnie więc względem ekranu w Galaxy Note 9 o 0,35 cala. Nie będzie to jednak największy wzrost przekątnej, ponieważ pomiędzy panelami w Galaxy Note 5 i Galaxy Note 8 jest aż 0,6 cala różnicy – to aktualny rekord. Jednocześnie gabaryty nowego modelu nie powinny być aż tak zauważalnie większe niż rozmiary poprzednika, ponieważ Samsung z pewnością jeszcze bardziej zredukuje ramki dookoła, a tym samym osiągnie większy współczynnik screen-to-body ratio.

Jestem niezmiernie ciekawy, jak fani serii przyjmą informację, że Galaxy Note 10 zostanie wyposażony w 6,75-calowy ekran. Z jednej strony to naprawdę ogromna powierzchnia robocza, idealna do robienia notatek i tworzenia, a z drugiej jednocześnie nie największa na rynku. Aktualnie rekordzistami są bowiem Honor 8X Max (7,12″) i Huawei Mate 20 X (7,2″). Przywoływany w tytule Xiaomi Mi Max 3 ma z kolei wyświetlacz o przekątnej 6,9 cala.

Źródło: @UniverseIce