smartfon Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy Note 10 (fot. @BenGeskin)

Galaxy Note 10 z baterią 3400 mAh. To oznacza tylko jedno

Przecieków na temat Galaxy Note 10 ciąg dalszy. Tym razem mamy jednak do czynienia z doniesieniem, które całkowicie zmienia obraz nadchodzącego Notatnika. Okazuje się bowiem, że zostanie on wyposażony w baterię o pojemności 3400 mAh. A to może oznaczać tylko jedno.

Samsung Galaxy Note 10

Przecieków na temat na temat smartfonów z serii Galaxy Note 10 pojawiła się do tej pory cała masa. Układają się one jednak w jedną, dość spójną całość, co nie zdarza się zbyt często. Pewne już jest, że Samsung wprowadzi na rynek dwie wersje: mniejszą i większą. Ta pierwsza ma mieć ekran o przekątnej ok. 6,3-6,4 cala, natomiast druga ~6,7 cala (ostateczne wartości w obu przypadkach nie są jeszcze znane).

Reklama

Do tej pory panowało przekonanie, wysnute przez jeden z południowokoreańskich serwisów, że do Europy trafi tylko pierwszy z ww. Galaxy Note 10, ponieważ mieszkańcy Starego Kontynentu preferują urządzenia z mniejszymi ekranami, podczas gdy Azjaci wolą większe wyświetlacze.

Samsung Galaxy Note 10 – bateria

Najnowsze doniesienia na temat nowych Notatników zmieniają dość mocno stan rzeczy, ponieważ okazuje się, że jeden z modeli zostanie wyposażony w akumulator o pojemności zaledwie 3400 mAh. Dla porównania, Galaxy Note 9 ma baterię 4000 mAh, więc sporym zaskoczeniem byłoby, gdyby Samsung zdecydował się na aż tak poważną redukcję miliamperogodzin w modelu, który miałby trafić na europejski rynek.

Uzasadnione wydają się podejrzenia, że będziemy mieć do czynienia z bardzo podobną sytuacją, jak w przypadku serii Galaxy S10 i Galaxy Note 10 z baterią o pojemności 3400 mAh okaże się zauważalnie tańszym Galaxy Note 10e z mniejszym ekranem. Model, który do tej pory roboczo nazywaliśmy Galaxy Note 10 Pro (ten z 6,7-calowym wyświetlaczem) ma mieć bowiem akumulator 4300 mAh (a wersja z modemem 5G 4500 mAh, jak Galaxy S10 5G), przez co zapowiada się na „pełnoprawnego” sukcesora Galaxy Note 9.

Powyższe układa się w całkiem logiczną całość, ponieważ wygląda na to, że w sprzedaży na całym świecie (w tym także w Polsce) pojawią się dwie wersje:

  • Galaxy Note 10e (SM-N970) – 6,3-6,4″, potrójny aparat, bateria 3400 mAh oraz
  • Galaxy Note 10 (SM-N975) – ~6,7″, poczwórny aparat, akumulator 4300 mAh (lub 4500 mAh w modelu z modemem 5G).

Takie posunięcie wydaje się korzystne z punktu widzenia klienta, ponieważ każda osoba będzie mogła wybrać taki, który jej bardziej odpowiada. Mnie ta wizja się podoba, a Wam?

Samsung Galaxy Note 10 bez wejścia na słuchawki i fizycznych przycisków

Samsung Galaxy Note 10 bez wejścia na słuchawki i fizycznych przycisków

Źródło: GalaxyClub, @BenGeskin