Tak wygląda Samsung Galaxy Note 10. Nazwę go „cyklopem”, zgadnijcie dlaczego

Pierwsze przecieki dotyczące wyglądu nowego Samsunga Galaxy Note 10 już od dawna wędrują po sieci, ale teraz opublikowano grafiki przedstawiające ten smartfon, oparte na schematach CAD, których używają producenci części w swoich fabrykach. Dlatego z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy powiedzieć, że właśnie tak będzie wyglądać Note 10. Przy czym na pewno nie wszystkim się ten design spodoba.

Reklama

Redakcja 91Mobiles we współpracy z OnLeaks, opublikowała rendery Samsunga Galaxy Note 10 (ale nie tzw. Galaxy Note 10 Pro). I już na samym początku mogę przekazać o tym smartfonie dwie niezbyt pozytywne rzeczy. Żeby nie było szoku. Galaxy Note 10:

 1. nie będzie miał gniazda słuchawkowego
 2. przedni aparat przyjmie formę wysepki umieszczonej centralnie w górnej części ekranu

Reklama

Ogólnie brak gniazda jack 3,5 mm chyba już ni to grzeje, ni ziębi, bo niektórzy producenci smartfonów konsekwentnie od lat nie pozostawiają miejsca na ten port, więc sprawa nie wydaje się być specjalną sensacją. Inną rzeczą jest kwestia rozmieszczenia przednich kamer. Oczywiście nikt by nie umarł, gdyby Note 10 miał wycięcie w ekranie wielkości notcha z iPhone’a XS, ale to, w jakim stylu aparat do selfie i inne czujniki zostaną wkomponowane w przedni panel, na pewno będzie przedmiotem dyskusji.

Na grafikach widzimy oko kamery umieszczone w otworze w ekranie, umiejscowionym centralnie, nieznacznie poniżej linii kończącej ekran w jego górnej części. Tak to będzie wyglądać w Galaxy Note 10, podczas gdy większy Note 10 Pro, który dostanie wyświetlacz o większej przekątnej oraz pojemniejszą baterię, prawdopodobnie zyska zestaw obiektywów przesunięty ku prawej krawędzi panelu, tak jak w Galaxy S10+. Z powodu specyficznego designu tego elementu, będę pieszczotliwie nazywał Note’a 10 „cyklopem”, aż do czasu jego premiery, a może i dłużej :)

Skoro mówimy o aparatach, to warto nadmienić, że z tyłu obudowy zamontowane zostaną trzy obiektywy, zorientowane pionowo. Na lewą krawędź powędruje przycisk zasilania, który znajdzie się pod przyciskami sterującymi głośnością. Oczywiście – o ile grafiki dostarczone przez 91Mobiles są dokładne.

Galaxy Note 10 może mierzyć 162,6 x 77,4 x 7,9 mm (przy czym mogą to być wymiary Note 10 Pro), więc będzie tak gruby, jak Galaxy S10e i Galaxy S10 5G. Cóż, rysik S-Pen musi gdzieś się zmieścić.

Zastanawiam się, jak Galaxy Note 10 zostanie przyjęty przez użytkowników, bo choć jednooki otwór w ekranie byłbym w stanie przeboleć, to nadal nie wiem, co myśleć o baterii o pojemności 3400 mAh.

Cena Galaxy Note 10 – są pierwsze informacje

źródło: 91Mobiles

 

 

 1. Wygląda to fatalnie. Milion razy lepiej wyglądało to w Note 9. Wolałbym takie rozwiązanie niż tą wstrętną dziurę w ekranie. Szanowałem Samsunga za to, że bronił się przez tyle czasu od notchy i innych tak bezsensownych rozwiązań. Szkoda, bo będzie to pierwszy Note którego nie kupię.

 2. „Galaxy Note 10 może mierzyć 162,6 x 77,4 x 7,9 mm, więc będzie tak gruby, jak Galaxy S10e i Galaxy S10 5G. Cóż, rysik S-Pen musi gdzieś się zmieścić.”
  Hmm coś nie pykło.
  Po pierwsze gdzie ta grubość ? 7.9mm ? Naprawdę?
  Po drugie
  Co ma porównanie do S10 i ich grubości skoro tamte nie mają rysika? ;)

 3. Sto razy bardziej wolę jak ta dziura jest na środku. Z boku wygląda to nienaturalnie ale to kwestia gustu. Ważne że telefon będzie symetryczny bo nowe s-ki są straszne pokraczne

    1. To tylko wizualizacja jakiejś tam firmy z jakiegoś tam przecieku. Zobaczymy na premierze, bo inne przecieki mówiły co innego.

     1. Na wizualizacjach S10 było widać że ramka dolna jest większa, a tu nie, dodatkowo to są wizualizacje na podstawie informacji z fabryk

 4. To już OP6T i OP7 mają ładniejszą tą „łezkę” od tej dziury :/ Gorzej tego rozwiązać nie mogli.

 5. W mojej opinii wygląda o wiele lepiej, niż dziura w S10. Lubię symetrię, a tu jest ona zachowana. Wg. mnie, jak na smartfon z notchem, to jest to bardzo ładny projekt.

 6. Niemal za każdym razem opisując przednią kamerę mówi się o niej w kontekście aparatu do selfie. O ile w popularnych modelach można założyć, że dzieciarnia często będzie korzystała z niej w ten sposób właśnie o tyle w biznesowych urządzeniach spodziewałbym się prędzej wykorzystania jej głównie do wideorozmów i ocenę umiejscowienia rozważałbym pod kątem użyteczności w takich sytuacjach. I tu środek mi się spina bardziej niż narożnik, bo rozmawiam zwykle ustawiając telefon w poziomie i w tym przypadku nie trzeba się będzie zastanawiać na którym boku go ustawiać by było dobrze.

 7. ten mniejszy 162mm wysokości? Normalnie wersja mini. Note4 mial 153mm i baterie o tej samej pojemności. Liczyłem po cichu że zrobią wersję mini 5.7cala pozbawioną ramek i zamkną się w jakichs 142mm, ale nie. Oni dalej wiedzą lepiej czego ludzie potrzebują.

 8. Jeśli to jest kogoś projekt to ok, każdy ma inną wizję. Mam nadzieję, że tak nie będzie wyglądał, tak szkaradnie przez tą dziórę czy coś tam…Szloda by było tak ładnego(do teraz) telefonu.

  Specjalnie to nazywam niepoprawnie bo wygląda jak g… w lesie. I tyle. Stać ich na coś więcej.

  1. Nie nazywaj tego dziurą (a szczególnie „dziórą”), powiedz micronotch a od razu jabłkowcy pokochają :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama