Tak wygląda Samsung Galaxy Note 10. Nazwę go „cyklopem”, zgadnijcie dlaczego

Pierwsze przecieki dotyczące wyglądu nowego Samsunga Galaxy Note 10 już od dawna wędrują po sieci, ale teraz opublikowano grafiki przedstawiające ten smartfon, oparte na schematach CAD, których używają producenci części w swoich fabrykach. Dlatego z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy powiedzieć, że właśnie tak będzie wyglądać Note 10. Przy czym na pewno nie wszystkim się ten design spodoba.

Redakcja 91Mobiles we współpracy z OnLeaks, opublikowała rendery Samsunga Galaxy Note 10 (ale nie tzw. Galaxy Note 10 Pro). I już na samym początku mogę przekazać o tym smartfonie dwie niezbyt pozytywne rzeczy. Żeby nie było szoku. Galaxy Note 10:

Reklama
  1. nie będzie miał gniazda słuchawkowego
  2. przedni aparat przyjmie formę wysepki umieszczonej centralnie w górnej części ekranu

Ogólnie brak gniazda jack 3,5 mm chyba już ni to grzeje, ni ziębi, bo niektórzy producenci smartfonów konsekwentnie od lat nie pozostawiają miejsca na ten port, więc sprawa nie wydaje się być specjalną sensacją. Inną rzeczą jest kwestia rozmieszczenia przednich kamer. Oczywiście nikt by nie umarł, gdyby Note 10 miał wycięcie w ekranie wielkości notcha z iPhone’a XS, ale to, w jakim stylu aparat do selfie i inne czujniki zostaną wkomponowane w przedni panel, na pewno będzie przedmiotem dyskusji.

Na grafikach widzimy oko kamery umieszczone w otworze w ekranie, umiejscowionym centralnie, nieznacznie poniżej linii kończącej ekran w jego górnej części. Tak to będzie wyglądać w Galaxy Note 10, podczas gdy większy Note 10 Pro, który dostanie wyświetlacz o większej przekątnej oraz pojemniejszą baterię, prawdopodobnie zyska zestaw obiektywów przesunięty ku prawej krawędzi panelu, tak jak w Galaxy S10+. Z powodu specyficznego designu tego elementu, będę pieszczotliwie nazywał Note’a 10 „cyklopem”, aż do czasu jego premiery, a może i dłużej :)

Skoro mówimy o aparatach, to warto nadmienić, że z tyłu obudowy zamontowane zostaną trzy obiektywy, zorientowane pionowo. Na lewą krawędź powędruje przycisk zasilania, który znajdzie się pod przyciskami sterującymi głośnością. Oczywiście – o ile grafiki dostarczone przez 91Mobiles są dokładne.

Galaxy Note 10 może mierzyć 162,6 x 77,4 x 7,9 mm (przy czym mogą to być wymiary Note 10 Pro), więc będzie tak gruby, jak Galaxy S10e i Galaxy S10 5G. Cóż, rysik S-Pen musi gdzieś się zmieścić.

Zastanawiam się, jak Galaxy Note 10 zostanie przyjęty przez użytkowników, bo choć jednooki otwór w ekranie byłbym w stanie przeboleć, to nadal nie wiem, co myśleć o baterii o pojemności 3400 mAh.

Cena Galaxy Note 10 – są pierwsze informacje

źródło: 91Mobiles