Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Pro (fot. @OnLeaks @PriceBaba)

Interesujące. Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Pro mogą dostać takie same baterie

Seria Galaxy Note ma swoich wiernych fanów i słusznie każdego roku oczekuje się od jej przedstawicieli tego, co najlepsze. W Galaxy Note 10, który pojawi się w sierpniu, spodziewamy się kilku ważnych zmian względem poprzednika. Dotyczy to między innymi tego, że Samsung najwyraźniej zaprezentuje Note’a 10 w dwóch odmianach.

Galaxy Note zwykle był tylko „jeden”. Podwójnej premiery nie mieliśmy od czasów Note’a 4, który debiutował razem z Notem Edge. W kolejnych latach Samsung nie przygotowywał dwóch różniących się modeli Galaxy Note, z różnych względów. Tym razem będzie inaczej, bo „zaufane źródła” donoszą, że za kilka tygodni zobaczymy sprzęty oznaczone na razie numerami SM-N975 i SM-N976, które odnoszą się odpowiednio do Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Pro.

Tak wygląda Samsung Galaxy Note 10. Nazwę go „cyklopem”, zgadnijcie dlaczego

Zgodnie z raportem 91mobiles, Galaxy Note 10 miałby dostać 6,4-calowy ekran Dynamic AMOLED i 128 GB pamięci wewnętrznej z baterią o pojemności 4170 mAh. Większy Galaxy Note 10 Pro, z ekranem Dynamic AMOLED o przekątnej 6,8 cala, dostałby 256 GB pamięci wbudowanej, ale całość zasilać ma identyczna bateria 4170 mAh.

Gdyby okazało się to prawdą, klienci w wybranych miejscach na świecie musieliby wybierać między mniejszym a większym Notem 10, z czego ten drugi (przynajmniej teoretycznie), będzie mógł zapewnić nieco krótsze przebiegi na baterii, ze względu na konieczność zasilenia większego ekranu akumulatorem o takiej samej pojemności.

To ciekawy szczegół, bo dotychczasowe przecieki wspominały o baterii 3400 mAh w specyfikacji Note’a 10, a to nie byłoby zbyt dużo, jak na urządzenie z tak pokaźnym ekranem. Inne informacje dotyczą na przykład tego, że w nowych Notatnikach zabraknie ładowania 45 W – najszybszego dostępnego w smartfonach Samsunga. Część z tych plotek może się potwierdzić, a inne nie. Przyjdzie jeszcze czas oceniać te zmiany – z biegiem czasu będziemy mieli ich coraz pełniejszy obraz.

Widzieliście już Samsunga Galaxy Note 10, teraz czas popatrzeć na Galaxy Note 10 Pro

źródło: 91mobiles przez GSMarena
zdjęcie tytułowe: PriceBaba