smartfon Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Note 10+ (fot. @evleaks)

Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ mogą być tańsze niż się spodziewaliśmy

W ostatnim czasie ceny flagowych smartfonów poszybowały bardzo mocno w górę, Samsunga (niestety) również. Według ostatnich doniesień, Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ także nie miały należeć do najtańszych. Pojawiła się jednak szansa, że będą nieco tańsze niż się spodziewaliśmy.

Około cztery tysiące złotych to aktualnie standard, jeśli chodzi o podstawowe wersje flagowców większości marek – wyjątków od tej nowej reguły jest (niestety) niewiele. Mimo tak wysokich cen, high-endy Samsunga i Huawei sprzedają się świetnie, aczkolwiek w przypadku południowokoreańskiego producenta ich sprzedaż w ostatnim kwartale nieco wyhamowała (firma zrzuca winę za to na „sezonowe osłabienie popytu”).

Reklama

Nie ma jednak co liczyć na drastyczne obniżenie cen, chociaż najnowsze doniesienia na temat kwot, za jakie sprzedawane będą Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+, mimo wszystko brzmią bardzo obiecująco. Głównie z uwagi na fakt, że przynajmniej model podstawowy w bazowej wersji może kosztować mniej niż Galaxy Note 9 6 GB/128 GB w dniu premiery.

Jak bowiem donosi Ishan Agarwal, Galaxy Note 10 z 256 GB pamięci wbudowanej (i 8 GB RAM) będzie sprzedawany w Europie za 949 euro, czyli o 50 euro taniej niż bezpośredni poprzednik na początku swojej przygody na rynku. Jako że Galaxy Note 9 6 GB/128 GB kosztował w Polsce 4299 złotych, są szanse na cenę na poziomie 4099 złotych (lub – w bardziej optymistycznym scenariuszu – nawet 3999 złotych).

Jeśli zaś chodzi o Galaxy Note 10+, to jego ceny podobno mają zaczynać się w Europie od 1099 euro, a nie 1149 euro. Podana przed chwilą kwota to – po bezpośrednim przeliczeniu – równowartość nieco ponad 4700 złotych, więc w Polsce model ten powinien kosztować 4699 złotych (lub – w mniej optymistycznym założeniu – 4799 złotych).

Powyżej mowa o wersji z 256 GB pamięcią wbudowaną (i 12 GB RAM). Za wariant z dwukrotnie większą przestrzenią na pliki użytkownika (512 GB) trzeba będzie w Europie zapłacić podobno 1199 euro (równowartość ~5150 złotych).

Oczywiście cały czas mamy do czynienia z nieoficjalnymi doniesieniami, więc musimy brać pod uwagę ewentualność, że ostateczne ceny będą jednak wyższe. Szczególnie że źródło samo zaznacza, iż w poszczególnych krajach mogą się one nieco różnić (we Włoszech smartfony są na przykład zwykle trochę droższe).

Specyfikacja Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+

Oto pełna specyfikacja Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+. Co Wy na to?

Źródło: @ishanagarwal24