Samsung Galaxy S10+

Samsung chwali się rekordową przedsprzedażą flagowców z serii Galaxy S10

Przedsprzedaż Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10+ zakończyła się w ubiegły czwartek, 7 marca 2019 roku. Pomimo że pojawiły się informacje, iż smartfony nie cieszyły się taką popularnością, jak Galaxy S9 i Galaxy S9+ w ubiegłym roku, to w rzeczywistości Samsung nie ma powodów do narzekań.

Producent właśnie bowiem pochwalił się, że Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+ pobiły absolutny rekord w polskiej przedsprzedaży i stały się najlepiej sprzedającymi się flagowcami w historii marki w naszym kraju. Samsung nie podaje konkretnych liczb, ale z jego wyliczeń wynika, że w ciągu trwającego dwa tygodnie pre-orderu sprzedano aż o 31% więcej smartfonów z serii Galaxy S10 niż urządzeń z linii Galaxy S9 w trakcie ich przedsprzedaży w roku ubiegłym (która w 2018 roku również została okrzyknięta rekordowo wysoką).

Reklama

Co ciekawe, Samsung przy okazji informuje, że dużą popularnością cieszyła się w tym roku ekskluzywna, ceramiczna wersja Galaxy S10+. W tym miejscu wypada przypomnieć, że jest ona dostępna w dwóch kolorach (Ceramic White, Ceramic Black) i konfiguracjach (8 GB + 512 GB, 12 GB + 1 TB). Tańsza wersja kosztuje 5499 złotych, natomiast droższa 6999 złotych.

Samsung nie precyzuje natomiast, jaką popularnością cieszyły się poszczególne wersje smartfonów z serii Galaxy S10, ale zdaniem analityka Ming-Chi Kuo z TF International Securities Koreańczycy mogą sprzedać najwięcej egzemplarzy Galaxy S10 i Galaxy S10+ – według jego szacunków, dwa ww. modele będą stanowić aż 85% wszystkich sprzedanych urządzeń z linii Galaxy S10.

iPhone’y są nudne, dlatego Samsungi z serii Galaxy S10 będą sprzedawać się świetnie

Nie pozostaje mi nic, jak tylko pogratulować Samsungowi świetnej przedsprzedaży flagowców z serii Galaxy S10. Najwyraźniej (najwyższe do tej pory) ceny smartfonów (z wyjątkiem najtańszego Galaxy S10e) nie odstraszyły klientów. Z drugiej strony faktem jest, że Galaxy S10 i Galaxy S10+ oferują dużo nowego, w tym przede wszystkim ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych w ekranie, potrójny aparat główny z obiektywem szerokokątnym i funkcję zwrotnego ładowania bezprzewodowego.

Źródło: informacja prasowa