smartfon Samsung Galaxy M32 smartphone
Samsung Galaxy M32 (źródło: Samsung)

Wkrótce premiera Galaxy M32. Wiemy już, co zaoferuje swoim właścicielom

Smartfony z serii Galaxy M są dostępne również w Polsce, dlatego z zainteresowaniem wypatrujemy kolejnych członków tej rodziny. Wkrótce dołączy do niej Samsung Galaxy M32, który jeszcze przed oficjalną premierą ujawnił swoją specyfikację.

Reklama

Oficjalnej premiery jeszcze nie było, ale specyfikacja Galaxy M32 jest już znana

Premiera kolejnego modelu z linii Galaxy M musi być naprawdę blisko, ponieważ Samsung umieścił jego rendery na swojej oficjalnej stronie internetowej. Ponadto smartfon przeszedł już przez wiele agencji certyfikujących, więc jest właściwie gotowy do oficjalnego wprowadzenia na rynek – producent może go zatem zaanonsować jeszcze w tym miesiącu.

Mimo to, jego specyfikacja Galaxy M32 pozostaje wciąż w sferze nieoficjalnych doniesień. Wygląda jednak całkiem prawdopodobnie.

Według najnowszych informacji, specyfikacja Galaxy M32 ma obejmować wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości Full HD+. Będzie to ekran typu Infinity-U, czyli z wycięciem w kształcie litery „U” w górnej części na aparat do selfie i rozmów wideo, który ma charakteryzować się rozdzielczością 20 Mpix.

Na panelu tylnym znajdą się natomiast w sumie cztery aparaty – główny 48 Mpix (f/1.8), ultraszerokokątny 8 Mpix (f/2.2), 5 Mpix (f/2.2) do zdjęć makro i 5 Mpix (f/2.4) do pomiaru głębi. Poniżej nich Samsung umieścił diodę doświetlającą. Czytnik linii papilarnych jest z kolei na bocznej krawędzi, nie pod ekranem.

Specyfikacja Galaxy M32 obejmować ma także procesor MediaTek Helio G85 z dwoma rdzeniami ARM Cortex-A75 i sześcioma ARM Cortex-A55 oraz – w zależności od konfiguracji – 4 GB lub 6 GB RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej. Tę ostatnią naturalnie będzie można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o pojemności nawet 1 TB.

Po wyjęciu z pudełka Samsung Galaxy M32 ma pracować pod kontrolą systemu Android 11 z interfejsem One UI, a za jego zasilanie odpowiedzialny będzie akumulator o pojemności 6000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania przewodowego (spodziewamy się, że o mocy przynajmniej 15 W).

Jak już zostało wspomniane, data premiery Galaxy M32 wciąż nie jest znana. Nie wiemy też, czy smartfon będzie dostępny również w Polsce. Niedługo powinniśmy jednak dowiedzieć się obu rzeczy.