Reklama
smartfon Samsung Galaxy M01 Core smartphone
Samsung Galaxy M01 Core (źródło: Samsung)

Samsung wprowadza na rynek mega tani smartfon Galaxy M01 Core

Ilu użytkowników, tyle preferencji. Na świecie nie brakuje osób, szukających bardzo taniego smartfona, który da im dostęp do internetu i najpopularniejszych aplikacji mobilnych – taki właśnie jest Samsung Galaxy M01 Core.

Reklama

Nie wszyscy producenci mają tak rozbudowane portfolio, jak Samsung. Większość z nich unika jak ognia segmentu budżetowców, bowiem ich sprzedaż jest najmniej opłacalna, nawet jeśli chętnych na takie konstrukcje nie brakuje.

Samsung nie zapomina o użytkownikach o bardzo ograniczonym budżecie, którzy jednak chcieliby korzystać na co dzień ze smartfona, a nie klasycznego telefonu komórkowego. Kolejną propozycją dla takich klientów jest właśnie Galaxy M01 Core.

Specyfikacja Samsung Galaxy M01 Core

Należy zacząć od tego, że smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 10 Go Edition i od razu wypada pochwalić Samsunga za to, że zastosował najnowszą dostępną wersję, a nie dużo starszą, jak w Galaxy J2 Core 2020.

W związku z tym, że smartfon ma „lekkiego” Androida na pokładzie, jego specyfikacja jest równie niemocna. Użytkownicy będą mogli wybierać spośród dwóch konfiguracji – 1 GB RAM + 16 GB pamięci wbudowanej i 2 GB RAM + 32 GB pamięci wewnętrznej. Klientom nie powinno jednak zabraknąć miejsca na pliki, bowiem w razie potrzeby mogą skorzystać z karty microSD o pojemności nawet 512 GB.

smartfon Samsung Galaxy M01 Core smartphone
Samsung Galaxy M01 Core (źródło: Samsung)

Specyfikacja Samsung Galaxy M01 Core obejmuje również 5,3-calowy wyświetlacz LCD o proporcjach 18,5:9 i rozdzielczości HD+ 1480×720 pikseli, który otaczają nie aż tak przesadnie szerokie ramki (a na dodatek symetryczne, co powinno zaspokoić estetów). Ponadto smartfon oferuje 8 Mpix (f/2.2) aparat na tyle i 5 Mpix (f/2.4) na przodzie.

Urządzenie odda swoim właścicielom do dyspozycji również moduł Bluetooth 5.0, modem 4G LTE, niehybrydowy Dual SIM (2x nano SIM + microSD), port microUSB i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Jeśli natomiast chodzi o procesor, to Samsung zastosował w tym modelu czterordzeniowego MediaTeka MT6739 1,5 GHz.

Specyfikacja Samsung Galaxy M01 Core to także wymiary 141,7×67,5×8,6 mm i waga 150 gramów oraz niewymienny akumulator o pojemności 3000 mAh.

Cena Samsung Galaxy M01 Core

Podstawowa konfiguracja będzie kosztować w Indiach zaledwie 5499 rupii (równowartość ~275 złotych), natomiast wersja z 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej 6499 rupii (~325 złotych).