Dlaczego głośnikowi Samsung Galaxy Home tak długo schodzi z wejściem do sprzedaży?

Minęło już ponad pół roku, odkąd Samsung z dumą zapowiedział wydanie swojego inteligentnego głośnika domowego. Po okresie względnej ciszy, szefostwo firmy nareszcie powiedziało na temat tego urządzenia trochę więcej. A dokładniej: wskazało na termin, kiedy Galaxy Home trafi do sprzedaży.

Galaxy Home zobaczyliśmy po raz pierwszy podczas premiery smartfona Galaxy Note 9. Samsung obiecał wtedy, że na konferencji SDC 2018 dostarczy więcej informacji o tym inteligentnym głośniku, który ma być konkurencją dla Google Home i Apple HomePod. Wiele się wtedy o nim nie dowiedzieliśmy. O Galaxy Home cicho było także podczas targów CES 2018.

Reklama

Niektórzy spodziewali się, że Samsung rzuci zdaniem lub dwoma o swoim inteligentnym głośniku podczas premiery Galaxy S10, ale i tego się nie doczekali. Dopiero po zakończeniu pokazu, prezes firmy, DJ Koh, w jednym z wywiadów potwierdził, że Galaxy Home wejdzie do sprzedaży w kwietniu 2019 roku.

Oczywiście nie podano dokładnej daty premiery, ale to i tak więcej niż wiedzieliśmy dotychczas.

Samsung Galaxy Home, który ze względu na swój wygląd nazywany jest pieszczotliwie „kociołkiem” lub „grillem ogrodowym”, będzie wyposażony w system audio od AKG oraz asystenta głosowego Bixby.

Być może Samsung czekał, aż asystent będzie dostępny dla większej liczby języków. Ostatnio dodano obsługę niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego. Powinno to rozszerzyć grono potencjalnych klientów tego głośnika. Koreańczycy na pewno są świadomi, że trudno byłoby im trafić z tym produktem tylko do angielskojęzycznych użytkowników.

„Galaxy Home wygląda jak…”, czyli z czym kojarzy się nowy głośnik Samsunga

źródło: cnet przez TheAndroidSoul