Niespodzianka! Zadebiutował Samsung Galaxy Home, czyli głośnik z Bixby

Inteligentne głośniki są obecne na rynku już od jakiegoś czasu i tak naprawdę każdy asystent głosowy może mieć swój audio-dom – w przypadku Siri mówimy o Apple HomePod, Asystent Google „mieszka” w Google Home, zaś Alexa przemawia do nas z sprzętu Amazon Echo. Zaś Bixby… no właśnie, ten asystent aż do dzisiaj nie pracował na żadnym dedykowanym inteligentnym głośniku. Poznajcie Galaxy Home.

Reklama

Samsung od razu przyznał, że Galaxy Home będzie głośnkiem high-endowym, więc jego cena będzie bardziej zbliżona do tej, którą woła za swój głośnik Apple, niż kilkudziesięciu dolarów jakie trzeba wydać na kropki Alexa. W zamian za to, użytkownik ma otrzymać bezkonkurencyjną jakość dźwięku oraz elegancki wygląd.

Reklama

Już przed otrzymaniem sprzętu do rąk, można stwierdzić, że elegancki design może być nieco kontrowersyjny. Stosunkowo widoczna jest inspiracja Google Home, a aspekt wyróżniający… nasuwa różne skojarzenia, czego nie omieszkał wytknąć na Twitterze Marques Brownlee, znany szerzej jako MKBHD.

Jeżeli chodzi o pierwszą wymienioną cechę produktu, to istnieje spora szansa na realizację zamysłu producenta, bo głośniki zostały zaprojektowane przy pomocy AKG – ta specyficzna współpraca nie została zakończona na etapie Samsunga Galaxy S9+. Oczywiście rolę inteligentnego asystenta w przypadku Galaxy Home pełni Bixby, a z jego pomocą będzie można kontrolować swoje urządzenia z branży smart home dzięki integracji ze SmartThings.

Samsung zapewnia, że głośnik rozpozna nasz głos nawet z dużej odległości, w czym dopomóc ma aż osiem mikrofonów.

To wszystko, a przynajmniej na ten moment

Póki co Samsung podgrzał tylko atmosferę oczekiwania i niejako „zapowiedział” głośnik Galaxy Home – szczegółowe informacje na jego temat mają się pojawić na spotkaniu Samsung Developer Conference, które odbędzie się w listopadzie tego roku. Dopiero tam spodziewamy się dowiedzieć wszystkiego na temat ceny głośnika, pełnej funkcjonalności, a także… dostępności – w końcu wcale nie jest pewne to, czy Galaxy Home pojawi się w Polsce. Wygląda jednak na to, że nawet nie ma co liczyć na cokolwiek przed końcem tego roku.

źródło: SamMobile, The Verge, Android Central