Samsung Galaxy Fold (fot. Samsung)

Jeśli wciąż czekacie na Samsunga Galaxy Fold, to mam dla Was dobrą wiadomość

Samsung Galaxy Fold to projekt, który – delikatnie mówiąc – zajął producentowi o wiele więcej czasu niż początkowo można było zakładać. Na szczęście, sytuacja chyba wychodzi już na ostatnią prostą, bowiem producent z Korei Południowej już niebawem ponownie zaprezentuje swój składany smartfon.

Dobra, bez zbędnego budowania napięcia. Samsung Galaxy Fold zadebiutuje podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie, które odbędą się między 6 a 11 września. Warto jednak odnotować, że składany telefon od Samsunga nie będzie jedyną tego typu konstrukcją, jaką zobaczymy w stolicy Niemiec. Huawei również zwietrzył swoją szansę i jest więcej niż prawdopodobnym, że spróbuje ukraść Samsungowi część show, prezentując swojego Mate’a X.

Reklama

Huawei Mate X ma kolejne opóźnienie na koncie. A następca ma być jeszcze bardziej skomplikowany…

Mówi się, jakoby Galaxy Fold przeszedł delikatny face-lifting, dzięki któremu wszystkie jego choroby wieku dziecięcego zostały zażegnane. Ulepszona wersja wprowadza między innymi górną warstwę, która rozciąga się teraz pod ramką (dzięki czemu ekran nie sprawia wrażenia luźnego, podatnego na dotyk). Prawdopodobnie pojawią się też dodatkowe warstwy ochronne. Nie wiemy czy słynne folie, które część beta-testerów postanowiła zerwać, wciąż będą integralną częścią konstrukcji.

Galaxy Fold jest gotowy, aby (w końcu) trafić na rynek

W chwili obecnej nie słychać nic ciekawego o składanym smartfonie od Motoroli. Albo producent tak dobrze strzeże swoich tajemnic, albo Motka nie zamierza jeszcze pokazywać światu swojej wersji składanego telefonu. Wiemy też, że w tym roku Apple spasowało i nie planuje zaskoczyć branży swoją wersją tego typu urządzenia. Firma z logo nadgryzionego jabłka ma przedstawić składanego iPada dopiero za rok. Pozwala to domniemywać, że w tym roku będziemy mogli obserwować starcie dwóch gigantów: Samsunga z Huawei.

źródło: Korea Herald