Samsung Galaxy Fold - folding test (fot. Samsung)

Samsung rozpoczął masową produkcję składanych OLED-ów. Premiera Galaxy Fold już niebawem

Samsung Galaxy S10+ to świetne urządzenie i jak najbardziej kandydat do tytułu najlepszego smartfonu 2019 roku. Jednakże, to nie nowa linia Galaxy S wzbudziła największe zainteresowanie wśród ostatnich premier południowokoreańskiego producenta. Samsung pod koniec lutego pokazał składany smartfon. Właśnie dowiedzieliśmy, że wystartowała masowa produkcja ekranów do Galaxy Fold.

Informacje o składanych smartfonach, a także zapowiedzi odpowiednich składanych wyświetlaczy, pojawiały się już od kilku dobrych lat. Wielokrotnie słyszeliśmy, że już wkrótce zobaczymy innowacyjny produkt. Rewelacje nie znajdowały jednak pokrycia w rzeczywistości, aż do początku 2019 roku, gdy Samsung, a tuż po nim Huawei, pokazali światu, że jak najbardziej można stworzyć smartfon ze składanym ekranem. Brawo!

Samsung Galaxy Fold już niebawem. Właśnie ruszyła produkcja ekranów

Południowokoreański producent ogłosił, że rozpoczął masową produkcję składanych wyświetlaczy OLED, które trafią do smartfona Galaxy Fold. Urządzenie zostanie wyposażone w dwa ekrany. Pierwszy będzie aktywny, gdy jest ono złożone. Z kolei drugi, większy i składany, znajduje się w środku.

https://youtu.be/7r_UgNcJtzQ

Pierwszy ekran Galaxy Fold ma 4,6 cala, drugi to już natomiast 7,3-calowy panel. Co ciekawe, materiały użyte w drugim wyświetlaczu pozwoliły go odchodzić – jest on o około 50% cieńszy niż konwencjonalne wyświetlacze.

Oczywiście nowy ekran dostarczany jest przez Samsung Display, który tworzy wyświetlacze także do innych urządzeń producenta, w tym fenomenalne AMOLED-y. Samsung Display ma naprawdę spore doświadczenie, bowiem wytwarzane ekrany znajdziemy jeszcze w iPhone’ach i smartfonach innych firm. Pozostaje więc mieć nadzieję, że nowy składany wyświetlacz, dzięki zespołowi doświadczonych inżynierów, będzie charakteryzował się wysoką odpornością na kolejne złożenia i rozłożenia smartfonu.

Składany Samsung Galaxy Fold trafi do sprzedaży już 26 kwietnia 2019 roku (USA) lub 3 maja 2019 roku (Europa). Niestety, tanio nie będzie. Jego ceny będą zaczynać się odpowiednio od 1980 dolarów lub 2000 euro. Mimo tak wysokich cen, z pewnością znajdzie się dość spore grono osób, które kupią składany smartfon, aby sprawdzić zastosowane innowacyjne rozwiązania.

Polecamy także:

Huawei: za dwa lata składane smartfony będą tańsze o połowę lub nawet więcej

źródło: 9to5Google, ZDNet