Samsung Galaxy A90 (fot. WaqarKhanHD)

Tak ma wyglądać Samsung Galaxy A90 z wysuwanym i obracającym się aparatem. Jest efekt WOW

Samsung Galaxy A90 jest bardzo mocnym pretendentem do miana najbardziej oryginalnego smartfona 2019 roku, ponieważ jako pierwszy na rynku zostanie wyposażony w wysuwany i obracający się moduł aparatu. Właśnie możemy zobaczyć, jak to mniej więcej będzie wyglądało w praktyce.

W ostatnich miesiącach na rynku zadebiutowała masa smartfonów z oryginalnymi rozwiązaniami. Najwięksi producenci na świecie wprowadzili pod strzechy slidery (m.in. Xiaomi Mi Mix 3 i Oppo Find X) i wysuwane z wnętrza obudowy kamerki (m.in. Vivo NEX i Vivo X27). Co więcej, nic nie wskazuje na to, żeby miał to być krótkotrwały trend, który wkrótce zostanie odesłany do lamusa.

Reklama

Samsung Galaxy A90

Już za kilka dni zadebiutują bowiem kolejne smartfony z podobnymi rozwiązaniami. 10 kwietnia zobaczymy Oppo Reno z wysuwającą się w dość nietypowy sposób kamerką do selfie i rozmów wideo oraz Samsunga Galaxy A90, który jest najpoważniejszym pretendentem do miana najbardziej oryginalnego inteligentnego telefonu 2019 roku.

Ostatniego dnia lutego 2019 roku pojawiły się bowiem informacje, że model ten zostanie wyposażony w wysuwany oraz obracający się moduł aparatu. Cały czas nie wiadomo, jak będzie on wyglądać, jednak poniżej możecie zobaczyć koncepcyjne rendery, które według dobrze poinformowanego leakstera, @UniverseIce, przedstawiają urządzenie niemal bliźniaczo podobne do rzeczywistego projektu Samsunga Galaxy A90.

Specyfikacja Samsunga Galaxy A90

Jednocześnie w sieci pojawiła się też część listy parametrów nadchodzącej nowości. Informatorzy, na których powołuje się szanowany leakster @OnLeaks, donoszą, iż smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,73 cala bez żadnego notcha czy otworu. Ramki dookoła ekranu mają mieć szerokość 1,2 mm, natomiast tzw. podbródek 3,6 mm. Sam Samsung zaś potwierdził, że w tym modelu pojawi się „beznotchowy” panel New Infinity.

@OnLeaks przekazuje również, że Galaxy A90 zostanie też wyposażony w podwójny aparat, w którym główny obiektyw będzie miał rozdzielczość 48 Mpix, podczas gdy drugie oczko ma być sensorem ToF. Obok nich pojawi się także dioda doświetlająca. Cały moduł ma się obracać i pełnić rolę zarówno aparatu głównego, jak i kamerki do selfie oraz rozmów wideo.

Jak jeszcze przekazuje @OnLeaks, Galaxy A90 ma wspierać technologię szybkiego ładowania przewodowego 25 W, jak Samsung Galaxy S10 5G.

Informacje na temat specyfikacji nadchodzącej nowości opublikował również jeden z użytkowników serwisu Weibo, Martian-V. Większość z nich pokrywa się z tym, co wymienia @OnLeaks, z wyjątkiem części dotyczącej aparatu, bowiem to źródło mówi o potrójnym 48 Mpix (f/2.0) + 8 Mpix (f/2.4) + ToF.

Martian-V podaje również, że Galaxy A90 zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 7150, który składa się z dwóch rdzeni o częstotliwości taktowania 2,2 GHz i sześciu pracujących z zegarem 1,7 GHz. Wyświetlacz AMOLED w tym modelu ma charakteryzować się rozdzielczością 2400×1080 pikseli, co przekłada się na proporcje 20:9. Do tego ekran ma pełnić rolę głośnika i emitować dźwięk za pomocą drgań (jak ma to miejsce m.in. w LG G8 ThinQ).

Samsung Galaxy A90 ma zasilać akumulator o pojemności 3700 mAh. Całe urządzenie podobno będzie miało wymiary 165×76,5×9 mm i ważyło (aż) 219 gramów.

Premiera Samsunga Galaxy A90

Wszystko wskazuje na to, że smartfon zadebiutuje 10 kwietnia 2019 roku, ponieważ na ten dzień Samsung zaplanował konferencję poświęconą nowym modelom z serii Galaxy A. Nie dziwi więc ilość przecieków na temat tego urządzenia, skoro do oficjalnej premiery pozostało już tylko kilka dni. Zobaczymy jednak, które z nich się potwierdzą, a czym Koreańczycy nas zaskoczą. Ja osobiście nie mogę się doczekać.

Źródło: @WaqarKhanHD, @UniverseIce; Weibo przez @MMDDJ_, GizmoChina; @OnLeaks