Samsung Galaxy A6 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Nowe Samsungi z serii Galaxy A będą miały czytnik linii papilarnych w ekranie i aparaty 3D ToF

2019 roku będzie obfitował w premiery nowych smartfonów Samsunga. 28 stycznia zadebiutują pierwsze modele z serii Galaxy M, a 20 lutego flagowce z rodziny Galaxy S10. W następnej kolejności Koreańczycy powinni zaprezentować najnowsze urządzenia z linii Galaxy A.

Jak donosi południowokoreański serwis ETNews, w 2019 roku Samsung wypuści na rynek w sumie dziewięć modeli z serii Galaxy A. Jedna trzecia z nich zostanie wyposażona w zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych. Jeśli źródło się nie myli, rozwiązanie to znajdzie się na pokładzie Galaxy A90, Galaxy A70 i Galaxy A50.

Reklama

Ww. modele nie będą jednak pierwszymi smartfonami Samsunga ze skanerami odcisków palców w ekranach, ponieważ raczej wątpliwe, aby zadebiutowały przed flagowcami z rodziny Galaxy S10. Co więcej, w Galaxy A90, Galaxy A70 i Galaxy A50 Koreańczycy najprawdopodobniej zastosują mniej zaawansowane czytniki optyczne, podczas gdy we flagowcach znajdą się bardziej dokładne, bezpieczniejsze i szybsze sensory ultradźwiękowe.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy, że Samsung wyposaży smartfony z serii Galaxy A w skanery odcisków palców zintegrowane z ekranami, bowiem mówiło się o tym już pod koniec lipca 2018 roku.

Południowokoreański serwis ETNews donosi również, że aparaty główne w smartfonach z linii Galaxy A będą składać się z co najmniej dwóch obiektywów, chociaż w niektórych modelach ich liczba może być większa. Jest to prawdopodobne, bowiem wystarczy przypomnieć sobie o wypuszczonych już na rynek Galaxy A7 i Galaxy A9.

Samsung Galaxy A9 (fot. Samsung)

Aparaty w najwyżej pozycjonowanych smartfonach z serii Galaxy A mają jednak mieć również sensor 3D ToF, który znacząco zwiększa możliwości modułu. Rozwiązanie to znajduje się już na pokładzie m.in. Honora V20 i Oppo RX17 Pro.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie zadebiutują pierwsze nowe modele z linii Galaxy A i które z nich trafią do sprzedaży w Polsce, ale już na obecnym etapie zapowiadają się one obiecująco. Szczególnie że nie tak dawno mieliśmy okazję poznać sporą część specyfikacji Galaxy A50, o czym możecie przeczytać w podlinkowanym poniżej artykule.

Polecamy również:

Z taką specyfikacją Samsung Galaxy A50 po prostu musi być bestsellerem

*na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy A6 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kacpra)

Źródło: ETNews