Samsung Galaxy A9 (fot. Samsung)

Tym wynikiem w DxOMark się Samsung nie pochwalił – Galaxy A9 z oceną aparatu na poziomie iPhone’a 7

Przywykliśmy już do tego, że producenci trąbią na prawo i lewo, gdy ich smartfony osiągają dobre wyniki w testach aparatów fotograficznych. Raczej nie chwalą się wynikami słabymi – bo i rzeczywiście nie ma czym. Tym razem od DxOMark oberwało się Samsungowi Galaxy A9.

Ledwo co wczoraj informowaliśmy Was, że fotograficzny ranking smartfonów, przygotowywany przez DxOMark, ma nowego lidera. Został nim Samsung Galaxy S10 5G, zgarniając 112 punktów. Aż trudno uwierzyć, że Galaxy A9, który został przez Koreańczyków wyposażony w cztery aparaty główne, zaliczył tak słaby wynik, uzyskując ostatecznie tylko 86 punktów.

Reklama

Nie ma więc czego gratulować programistom odpowiedzialnym za współpracę czterech soczewek aparatu w Galaxy A9, skoro zdaniem testerów z DxOMark jakość zdjęć, a przede wszystkim filmów, odbiega od standardów wyznaczanych obecnie przez branżę. Co prawda niżej uplasowały się LG G7 ThinQ czy Sony Xperia XZ3, ale marna to pociecha.

Galaxy A9 stanął więc niżej w rankingu od wielu smartfonów z pojedynczym lub podwójnym aparatem – jak widać dodatkowe obiektywy niewiele pomogły tej konstrukcji, przynajmniej pod względem fotografii, bo marketingowo zaprezentowanie tego typu urządzenia było moim zdaniem całkiem trafną decyzją. Szkoda tylko, że Samsung nie wykorzystał tej okazji i nie zrobił z tego modelu prawdziwego killera aparatów w smartfonach.

Samsung Galaxy A9

DxOMark, choć pochwalił pierwszy smartfon Samsunga z czterema obiektywami za dobór ekspozycji w zdjęciach na zewnątrz, dobry balans bieli w większości warunków i trafne odwzorowanie barw, to odjął punkty za ograniczony zakres tonalny, marną szczegółowość przy zdjęciach wykonywanych razem z lampą błyskową i nienaturalny efekt rozmycia tła.

W taki sposób Galaxy A9 wylądował w rankingu za OnePlusem 6, Pocophonem F1, iPhonem 7 Plus a nawet własnym Galaxy S7 Edge z 2016 roku.

Co prawda Galaxy A9 nie jest flagowcem i wcale nie pretenduje do tego, by go tak nazywać, ale po smartfonie, który wyposażono w cztery aparaty spodziewalibyśmy się nieco lepszych wyników.

Z pełnym opisem DxOMark możecie zapoznać się tutaj.

źródło: DxOMark dzięki gsmmaniak