Właściciele Samsunga Galaxy A6+ w Polsce dostają aktualizację do Androida 9.0 Pie jako pierwsi na świecie

Ubiegłoroczna, smartfonowa średniopółkowa propozycja Samsunga w postaci modelu Galaxy A6+, właśnie otrzymała aktualizację do Androida Pie oraz nową nakładkę systemową.

Jak dotąd, Samsung zaktualizował do Androida Pie już kilka smartfonów ze średniej półki, zaprezentowanych w 2018 roku. Zaliczyć do tej grupy można Galaxy A9, A8, i A7. Zgodnie z tą kolejnością, dziś przyszedł czas na Galaxy A6+. Wygląda na to, że polscy użytkownicy tego modelu, dostali informacje o możliwości pobrania paczki aktualizacyjnej jako pierwsi na świecie.

Reklama

Firmware o oznaczeniu A605FNXXU3BSC6 wprowadza Androida 9.0 Pie, wraz z wszystkimi dla niego charakterystycznymi funkcjami, jak też wszystkie dobrodziejstwa wynikające ze zmiany nakładki systemowej z Samsung Experience na One UI. Do aktualizacji dołączono także najnowsze poprawki zabezpieczeń, datowane na marzec 2019 roku.

Żeby przejąć pakiet zmian, należy przygotować się na pobranie prawie 1300 MB danych. Aktualizacja dostępna jest w trybie Over-The-Air, więc nie jest konieczne podpinanie smartfona do komputera. W pierwszej kolejności nowy system otrzymują ci, którzy nabyli Samsunga Galaxy A6+ na wolnym rynku. Dystrybucje operatorskie zwykle dostają aktualizacje i poprawki w późniejszych terminach.

Tydzień z One UI na Galaxy S8 – jestem pozytywnie zaskoczony

dzięki za info, Mati!