Samsung Galaxy S21 FE (fot. Tabletowo)

Przyjrzyjcie się nowym budżetowcom Samsunga. Będziecie je widywać w reklamach sieci komórkowych

Tańsze smartfony to podstawa sprzedaży w salonach operatorów komórkowych. Dziś możemy przekonać się, jak będą wyglądać nadchodzące niedrogie smartfony Samsunga – Galaxy A33 oraz Galaxy A13.

Nadchodzą tanie smartfony Samsunga

Samsung jest liderem sprzedaży smartfonów na świecie w ujęciu ilościowym. Zawdzięcza tę pozycję bogatej ofercie urządzeń ze średniej i niższej półki cenowej, które są najchętniej wybierane przez klientów sieci komórkowych. Jeszcze niezapowiedziane Galaxy A13 i Galaxy A33 zdradziły swój wygląd.

Oba telefony pojawiły się już na listach różnych organów regulacyjnych, zwiastując niejako swoje przybycie. Najświeższy trop pochodzi z niemieckiej strony Winfuture.de, która opublikowała grafiki, przedstawiające spodziewane smartfony, uzupełnione o podstawowe dane o ich specyfikacji.

Samsung Galaxy A13

Uroda Samsunga Galaxy A13 może przyciągnąć potencjalnych kupujących. Zwłaszcza tył obudowy jest dość estetyczna – nie ma wyraźnej wyspy z aparatami, bo każdy z obiektywów osobno odstaje od powierzchni tylnego panelu.

Wśród specyfikacji należałoby wymienić na przykład 6,6-calowy ekran LCD o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwością odświeżania 90 Hz. Do tego dorzućmy procesor Exynos 850 (wyciągnięty wprost z ubiegłorocznego z Galaxy A12), 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Aparat główny to zestaw matryc 48 Mpix + 5 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix. Urządzenie zasilane będzie baterią 5000 mAh z obsługą ładowania 15 W.

Samsung Galaxy A33

Wyższy model Samsunga powinien dobrze wpisywać się w kategorię smartfonów „nie za drogi, a dobry”. Tutaj wycięcie w ekranie na przedni aparat przybierze formę nie łezki, a litery „U”. Desing tylnego panelu, a zwłaszcza wysepki z aparatami zaczerpnięty jest bezpośrednio z poprzedników, choć to żaden przytyk.

W specyfikacji znajdziemy już ekran OLED zamiast LCD, o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości Full HD+. Cieszy obecność odświeżania 90 Hz. Za przetwarzanie operacji będzie odpowiadać procesor Exynos 1200. Podstawowa wersja wystąpi w edycji z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Aparat fotograficzny będzie dysponował czterema matrycami: 48 Mpix + 8 Mpix (z obiektywem ultraszerokokątnym) + 5 Mpix (dla makro) + 2 Mpix (w roli sensora głębi). Energię wszystkim podzespołom zapewni bateria 5000 mAh z ładowaniem 15 W.

Nie mamy żadnych danych o datach planowanych premier powyższych urządzeń. Czekamy więc na oficjalną zapowiedź Samsunga lub… więcej danych przemyconych przez informatorów.