Samsung Galaxy A01 Core smartphone
Samsung Galaxy A01 Core (źródło: Evan Blass)

Galaxy A01 Core z lepszą specyfikacją mógłby być spełnieniem marzeń wielu osób i stać się hitem

Jakie smartfony są – każdy widzi. Nie sposób tego nie zauważyć, bowiem są zwyczajnie ogromne i mocno rzucają się w oczy. Gdyby Samsung Galaxy A01 Core miał przynajmniej trochę lepszą specyfikację, mógłby zainteresować wiele osób.

Często sobie wyobrażamy co by było, gdyby jakiś smartfon oferował inną specyfikację techniczną. Nierzadko (zbyt mocno) ponosi nas fantazja, lecz czasami potrzeba naprawdę niewiele zmian, aby dane urządzenie stało się znacznie ciekawsze.

W przypadku nadchodzącego Samsunga Galaxy A01 Core możemy jedynie o tym pomarzyć, a szkoda, bowiem w przeciwnym wypadku stałby się poważnym kandydatem na hit sprzedażowy i miano ulubieńca nie tak małej grupy użytkowników.

Samsung Galaxy A01 Core byłby hitem…

Przecieki na temat specyfikacji tego smartfona pojawiały się już od jakiegoś czasu, jednak serwis SamMobile uzupełnił naszą wiedzę o dwa szalenie istotne z punktu widzenia użytkownika szczegóły.

Po pierwsze, smartfon zaoferuje zaskakująco mały (jak na dzisiejsze standardy) wyświetlacz. Ekran w tym modelu ma mieć bowiem przekątną zaledwie 5,3 cala, co przy rozdzielczości HD+ 1480×720 pikseli (proporcje 18,5:9) przełoży się na przyzwoite ~310 ppi.

Samsung Galaxy A01 Core smartphone
Samsung Galaxy A01 Core (źródło: Evan Blass)

Ponadto, jak możecie zobaczyć na załączonym powyżej renderze Galaxy A01 Core, ramki dookoła ekranu nie są przesadnie grube, a na dodatek są symetryczne. To z pewnością spodoba się wielu osobom, gdyż wygląda estetycznie i przyjemnie dla oka.

Co więcej, dzięki ekranowi o niewielkiej przekątnej (dziś standardem jest ~6,5 cala) i stosunkowo nieszerokim ramkom dookoła niego, cały smartfon powinien być naprawdę kompaktowy – gabarytowo może być (na oko) podobny do Galaxy S10e, który cieszył się ogromną popularnością wśród osób szukających niewielkiego smart-telefonu.

Kolejną, niewątpliwą zaletą tego smartfona ma być wymienna bateria. Ktoś jeszcze pamięta, że coś takiego w ogóle istniało? No właśnie, można zapomnieć, bowiem to odległa przeszłość.

… ale niestety nie będzie, przynajmniej dla nas

Samsung Galaxy A01 Core nie będzie miał jednak specyfikacji, która usatysfakcjonowałaby przeciętnego użytkownika. Jego parametry mają być bardzo podstawowe, bowiem urządzenie powstaje z myślą o rynkach rozwijających się, gdzie klienci nie mają dużego budżetu, a chcieliby posiadać smartfon z większym ekranem i wygodnym dostępem do internetu.

Specyfikacja tego modelu ma jeszcze zawierać w sobie procesor MediaTek MT6739WW 1,5 GHz, 1 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, aparaty 8 Mpix (f/2.2) na tyle i 5 Mpix (f/2.4) na przodzie oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. Smartfon będzie pracować na Androidzie 10 Go Edition.

Samsung Galaxy A01 Core smartphone specs
Samsung Galaxy A01 Core – specyfikacja (źródło: Konsola Play via MySmartPrice)

Jeżeli Samsung Galaxy A01 Core zostanie rozsądnie wyceniony, ma szanse odnieść sukces na rynkach, na których będzie dostępny. Do Polski na pewno nie trafi, ale mała strata. Gdyby jednak oferował lepszą specyfikację, to w takim formacie mógłby skraść serce niejednego użytkownika…

Mówią, że marzenia się spełniają, jednak nie w tym przypadku.