Ten smartfon Samsunga może przekonać klientów tylko jedną rzeczą

Producenci starają się skusić klientów do zakupu danego smartfona na różne sposoby. Nadchodzący Samsung Galaxy A01 Core nie będzie miał zbyt wielu argumentów, by przekonać do siebie użytkowników – może to zrobić tylko jedna rzecz.

Galaxy A01 Core będzie jednym z najniżej pozycjonowanych smartfońow w ofercie Samsunga – słabszy jest już tylko Galaxy J2 Core 2020. Nadchodząca nowość nie zaoferuje wyśrubowanej specyfikacji – wręcz przeciwnie, bardzo podstawową. Do jego zakupu może klienta skupić chyba tylko jeden aspekt.

Samsung Galaxy A01 Core – znamy wygląd

Mimo że będzie to ultrabudżetowy smartfon, Samsung nie potraktował po macoszemu kwestii jego designu. Kiedy klient na niego spojrzy, może mu się spodobać wyświetlacz o „nowoczesnych” proporcjach, który na dodatek otaczają symetryczne i nie jakoś przesadnie szerokie ramki.

Czar jednak prawdopodobnie pryśnie, gdy potencjalny użytkownik weźmie Galaxy A01 Core do ręki i odwróci go, aby zobaczyć jego panel tylny. Znajduje się bowiem na nim tylko jeden aparat, a pokrywa baterii ma dość „oryginalną” fakturę. Z drugiej strony, jej zaletą może być odporność na ślizganie się, a to może spodobać się klientom.

Samsung Galaxy A01 Core design
Tak będzie wyglądał budżetowy Samsung Galaxy A01 Core (źródło: Evan Blass)

Ogólnie jednak, nie oszukujmy się, Samsung Galaxy A01 Core wygląda na bardzo tani smartfon, nawet jeśli południowokoreański producent stara się to ukryć, jak tylko może.

Samsung Galaxy A01 Core – specyfikacja

Mówi się jednak, że smartfon zaoferuje coś, co już dawno odeszło do lamusa, a mianowicie możliwość samodzielnej wymiany baterii w dowolnym momencie. Opcja ta może stanowić tzw. selling point Galaxy A01 Core, bowiem model ten najprawdopodobniej trafi na rynki rozwijające się, gdzie dostęp do gniazdka nie jest czymś tak oczywistym, jak w chociażby Polsce. Dla klientów z takich regionów szybka podmiana akumulatora na naładowany wcześniej może być kluczowym aspektem.

Samsung Galaxy J7 2016 z wymienną baterią. Pamiętacie go jeszcze? (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Z poprzednich doniesień na temat Samsunga Galaxy A01 Core wiemy, że smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o proporcjach 18,5:9 i rozdzielczości HD+ 1480×720 pikseli, czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6739WW 1,5 GHz z układem graficznym IMG PowerVR GE8100 570 MHz oraz 1 GB RAM. Smartfon ma pracować pod kontrolą Androida 10 (prawdopodobnie w wersji Go Edition).

Wciąż nie znamy daty premiery tego smartfona, ale Samsung może wprowadzić go na rynek w każdym momencie – raczej nie zrobi tego z wielką pompą.