składany smartfon Samsung Galaxy Fold (fot. Samsung)

Samsung podnosi ciśnienie tym, którzy czekają na Galaxy Folda od czasu pierwszych zamówień

Lata długich badań, opracowywania odpowiednich technologii, a później długie miesiące żmudnych testów – wszystko to było potrzebne, by składany Samsung Galaxy Fold w końcu trafił do tych, którzy zamówili go przy pierwszej możliwej okazji – niedługo po premierze urządzenia. Cóż, okazuje się, że te osoby nie mogą liczyć na dostawę tak długo wyczekiwanego sprzętu, bo Samsung anulował wszystkie te zamówienia.

Wydawało się, że ci, którzy zdecydowali się utrzymać swoje zamówienie na składanego Galaxy Folda, dostaną jego „naprawioną wersję” jako pierwsi spośród innych oczekujących na jego pojawienie się 27 września w USA – wszak czekali na ten sprzęt długie miesiące. Podczas gdy inni zapewne wycofali swoje zamówienia, korzystając z możliwości, jakie postawił przed nimi Samsung, wierni fani marki postanowili być konsekwentni i być z nią do końca. I nieco się przeliczyli.

Samsung postanowił anulować pozostałe zamówienia zaledwie kilka godzin po zaprezentowaniu poprawionej edycji Galaxy Folda w Berlinie i potwierdzeniu ponownego wydania smartfona 6 września w Korei Południowej. Jak można łatwo sobie wyobrazić, niektórzy są zdezorientowani, a inni nie kryją niezadowolenia, bo chcąc dostać składany smartfon, będą musieli złożyć ponowne zamówienie, nie mając 100% pewności, ile będą czekać na kolejną dystrybucję urządzeń.

Firma, oczywiście przepraszając za zamieszanie, twierdzi jednak, że jest to dobra decyzja. W pewnym sensie zresetowano zamówienia na Galaxy Fold, co być może da Koreańczykom większe pojęcie, jak rozplanować dystrybucję urządzenia w różnych krajach. Osoby, które dotąd utrzymywały swoje zamówienia na składany smartfon, otrzymają w ramach zadośćuczynienia zwrot kosztów oraz 250 dolarów na zakupy w sklepie Samsunga.

Oczywiste jest, że producent nie chce powtórki z przeszłości, gdzie pierwsze Foldy udostępnione testerom okazały się bardzo wrażliwe na uszkodzenia, wynikające nawet z codziennego użytkowania. Dlatego podchodzi do ponownej dystrybucji poprawionej wersji bardzo poważnie. Zastanawia tylko, dlaczego firma tak długo zwlekała z anulowaniem zamówień, skoro już kilka miesięcy temu było jasne, że Galaxy Fold w pierwszej swojej formie nie trafi do klientów?

Od jutra (znowu) rozpocznie się sprzedaż składanego Samsunga Galaxy Fold

źródło: Phone Arena