Samsung Galaxy S21 FE

Kupisz ten smartfon teraz, a w 2026 roku wciąż dostanie najnowszego Androida!

Samsung przygotowuje na najbliższą konferencję naprawdę spore ogłoszenie. Nie chodzi tylko o premierę nowych smartfonów i tabletów, a o obietnicę długoletniego wsparcia tych urządzeń za pomocą aktualizacji systemu Android.

Cztery zamiast trzech dużych aktualizacji Androida

Następna impreza Galaxy Unpacked zbliża się wielkimi krokami. Ostatnie wydarzenie tego typu zaowocowało nie tylko zaprezentowaniem kolejnych sprzętów z rodziny Samsung Galaxy, ale także obietnicą trzech dużych aktualizacji systemu Android dla swoich smartfonów.

Teraz uwaga, bo najświeższe doniesienia zdradzają, że Samsung zamierza podbić stawkę i na najbliższej konferencji zapowiedzieć aż cztery duże aktualizacje Androida dla swoich kluczowych produktów.

Dodatkowo, koreański producent elektroniki ma zobowiązać się do dostarczania łatek bezpieczeństwa przez pięć lat zamiast czterech. Oznacza to, że jeśli kupimy w 2022 roku nowego Samsunga Galaxy S22, to w 2026 roku otrzymamy Androida 16, a w 2027 roku będziemy jeszcze otrzymywać na niego łatki zabezpieczeń. Takiego wsparcia nie zapewniają nawet urządzenia samego Google!

Które smartfony zyskają długie wsparcie?

Tylko nieliczne smartfony i tablety uzyskają obietnicę tak długiego wsparcia. Będą to urządzenia:

Nie trzeba chyba podkreślać, że taka zmiana bardzo pozytywnie wpłynie na opinię o urządzeniach Samsunga i polityce aktualizacji, prowadzonej przez firmę. Producent, pod względem zapewnianego wsparcia, zbliży się do Apple, które gwarantuje iPhone’om kompatybilność z kolejnymi odsłonami iOS na całe lata.

smartfon Samsung Galaxy S22+ smartphone
Samsung Galaxy S22+ (źródło: Evan Blass)

Choć powyższe informacje nie są potwierdzone przez Samsunga, to zapewne staną się oficjalne po godzinie 16:00 w środę – bo na wtedy zaplanowano premierę nowych smartfonów firmy. Nie będziemy więc musieli czekać zbyt długo na dobre wieści.